Sanah podoba się nie tylko w Polsce. Świetny debiut płyty "Irenka" w Spotify

Tydzień temu sanah wydała swoją drugą płyt "Irenka". Okazuje się, że spodobała się na tyle użytkownikom serwisu Spotify, że znalazła się na liście Top 10 Global Album Debuts w dniach 7-9 maja.

Top 10 Global Album Debuts to oczywiście lista najczęściej słuchanych na świecie nowych płyt weekendu. "Irenka" zajęła czwarte miejsce (na piątym też uplasowali się muzycy z Polski - album "OIO" Oki, Young Igi i Otsochodzi).

"Irenka" sanah to historia postaci "przepełnionej pięknem i autentycznością"

Sanah wydała "Irenkę" zaledwie rok po premierze "Królowej dram". Najpierw jesienią 2020 roku ukazała się EP-ka "BUJDA" z hitem "No sory". To kolejny rozdział w karierze jednej z najpopularniejszych polskich wokalistek, która lansuje przebój za przebojem ("Szampan", "Melodia", "Siebie zapytasz", "Proszę pana"). Wydawca zapewnia, że "obok kandydatów na kolejne hity, które nucić będziemy jeszcze długo", na "Irence" nie brakuje melancholii, z której sanah uczyniła swoją wizytówkę. Wszystkie utwory układają się w historię tytułowej postaci "przepełnioną pięknem i autentycznością". Album promuje aktualny zdobywca szczytów wszystkich możliwych list przebojów - singiel "Ale jazz!" nagrany w duecie z wokalistą Bitaminy, Vito Bambino.

Zobacz wideo sanah i co jeszcze? Polecamy nowości

Sanah jest najczęściej oglądaną artystką zeszłego roku w Polsce - tak wynika z danych opublikowanych przez Vevo, serwis publikujący teledyski, który współpracuje z YouTubem. Klip do jednej z jej piosenek znalazł się na szczycie zestawienia najczęściej oglądanych teledysków - miał w 2020 roku aż 47 mln wyświetleń. Zwyciężyła również w plebiscycie Bestsellery Empiku (kategoria muzyka - pop/rock), tu nagrodzono jej "Królową dram". Świętowała w zeszłym roku także sukces w Opolu, trzy nominacje do Fryderyków, a także do MTV Europe Music Awards 2020.

Sanah wygrała w Opolu. Nie docenili jej w talent show. Kim jest "księżniczka polskiego popu"? >>

Sanah, a właściwie Zuzanna Jurczak, to wokalistka, którą dziś wielu nazywa "księżniczką polskiego popu". Obroniła pracę licencjacką w klasie skrzypiec na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (teraz kontynuuje edukację na kierunku instrumentalistyka).

Więcej o: