"Przezroczysty świat". Kwiat Jabłoni przeprowadził eksperyment społeczny - i zrobił z niego teledysk

Nowy klip Kwiatu Jabłoni do singla "Przezroczysty świat" powstał bez konkretnego scenariusza. Cała jego koncepcja bazowała na spontanicznych reakcjach ludzi na przezroczysty pokój w centrum Poznania. Ten eksperyment społeczny mógł się nie udać, jednak pokazał, jak bardzo publiczność tęskni za spotkaniami ze swoimi ulubionymi artystami.

Zespół Kwiat Jabłoni postawił w centrum miasta przezroczysty kontener, zaaranżowany na intymny i wypełniony ulubionymi przedmiotami pokój. Muzycy weszli do środka wieczorem i czekali, jak zareagują na to przechodnie. Podczas trwania wydarzenia pod Teatrem Polskim w Poznaniu zespół i publiczność oddzielała szyba - było to dobitne odzwierciedlenie sytuacji pandemicznej na świecie.

Zobacz wideo Pandemia uderzyła w młodych. „Ich wejście na rynek pracy jest fatalne”

Kwiat Jabłoni w "Przezroczystym świecie". "Sporo się nauczyliśmy"

- Postanowiliśmy po raz pierwszy zrobić teledysk, którego ostateczna wersja miała zaskoczyć nas samych. Po prostu reportaż. Nie mieliśmy pojęcia, jaki będzie efekt końcowy, z jakimi reakcjami spotkamy się podczas realizacji pomysłu. Weszliśmy do przeszklonego pokoju ustawionego w samym sercu Poznania i przez godzinę patrzyliśmy na ludzi zatrzymujących się obok nas. Ciekawe było dla nas nie tylko to, jak ludzie próbowali się z nami komunikować, ale również jak my sami staraliśmy się odnaleźć w tej sytuacji - wspominają Kasia i Jacek Sienkiewiczowie.

W krótkim czasie nauczyliśmy się sporo o nas samych. Mimo barier - szyby, masek na twarzach i zatyczek w naszych uszach udało się nam wszystkim na chwilę zbudować poczucie wspólnoty. Coraz głębsze zanurzenie w świecie social mediów - nie chodzi nam tylko o pandemię - trochę odzwyczaiło nas od patrzenia w oczy, patrzenia w twarz obcemu człowiekowi... Podczas kręcenia teledysku przekonaliśmy się, że taki kontakt jest dla nas zupełnie naturalny, o ile zdołamy się na niego otworzyć. Brakowało nam tego

- dodają artyści. "Przezroczysty świat" to trzeci singiel promujący album "Mogło być nic". Wydawnictwo zostało świetnie przyjęte zarówno przez fanów jak i dziennikarzy muzycznych. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienie najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i w niecały miesiąc od premiery uzyskał status złotej płyty. Pod koniec maja, ukaże się ekologiczna płyta winylowa do produkcji, której użyto materiałów z recyklingu, a całość zapakowana będzie w folię z mączki kukurydzianej. Album można zamówić na KulturalnySklep.pl.

Kwiat Jabłoni - Jacek Sienkiewicz i Kasia Sienkiewicz Kwiat Jabłoni: Z Buką jest jak z depresją czy stanami lękowymi [WYWIAD]

Więcej o: