Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski z negatywnym testem, ale nadal siedzi w hotelu

Eurowizja bardzo dba o bezpieczeństwo uczestników. Rafał Brzozowski i reszta polskiej ekipy po tym, jak u jednego z jej członków stwierdzono zakażenie koronawirusem, musieli przejść testy PCR. Co prawda wynik jest negatywny, ale wokalista nadal zostaje na kwarantannie.

Europejska Unia Nadawców za pośrednictwem strony eurovision.tv poinformowała, że wszystkie testy PCR wśród polskich reprezentantów wyszły negatywnie:

W związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 w polskim zespole, w sobotę 15 maja wszyscy pozostali członkowie delegacji zostali poddani testom PCR, zgodnie z protokołem BHP Konkursu Piosenki Eurowizji 2021. Z przyjemnością informujemy, że wszystkie testy PCR wyszły negatywnie. Na wszelki wypadek polska delegacja pozostanie w kwarantannie do czasu ponownego przetestowania, które odbędzie się przed próbami generalnymi do drugiego półfinału w środę.
Zobacz wideo Rafał Brzozowski opowiada o preselekcjach do Eurowizji i nagraniu dla TVP

Rafał Brzozowski: To nie jest fajna sytuacja

To oznacza, że Rafał Brzozowski - jeszcze niepewny, czy wystąpi w czwartkowym półfinale - nadal siedzi w pokoju hotelowym. - Siedzieć w pokoju samemu to też nie jest dobre dla samopoczucia. Czasami trzeba - mówił wokalista, informując fanów na Instagramie o wynikach. Powiedział także, że we wtorek wszyscy będą badani jeszcze raz, a wyniki pojawią się w środę.

Wcześniej, ze względu na samoizolację, Rafał Brzozowski nie mógł się pokazać na niedzielnym turkusowym dywanie. Teraz wspomina, jaka była reakcja ekipy na wiadomość o koronawirusie:

No wiecie, to nie jest fajna sytuacja, kiedy jesteśmy naszykowani i staramy się z próby na próbę robić różne rzeczy coraz lepiej, a nagle dowiadujemy się, że musimy poczekać w pokojach, bo takie są tutaj przepisy, dosyć restrykcyjnie przygotowane.
 

Pierwsza próba Rafała Brzozowskiego wyglądała tak, a druga... trochę "nie wyglądała" - wielu fanów Eurowizji zwróciło uwagę, że wokalistę prawie cały czas zasłaniają towarzyszący mu na scenie tancerze lub efekty pirotechniczne.

A już dzisiaj pierwszy półfinał konkursu Eurowizja 2021. U nas - na stronie kultura.gazeta.pl - przeczytacie dzisiaj wywiad ze zwycięzcą poprzedniego konkursu - Duncanem Laurencem. Informacji szukajcie także w serwisie Plotek.pl.

Więcej o: