Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski jednak wystąpi - polska ekipa ma negatywny wynik testów na COVID-19

Rafał Brzozowski wystąpi w środę 19 maja na próbie do drugiego półfinału Eurowizji 2021 w Rotterdamie. Jak informuje Radio ZET, ekipa z Polski otrzymała negatywne wyniki testów na COVID-19. Tym samym wiadomo już, że w czwartek polska reprezentacja będzie obecna podczas półfinałowych zmagań.

W czwartek 20 maja odbędzie się drugi półfinał Eurowizji 2021. Jest już potwierdzone, że zobaczymy na scenie reprezentanta Polski - Rafała Brzozowskiego, który ma negatywny wynik testów na koronawirusa. 

Zobacz wideo Czy Rafał Brzozowski wystąpi na Eurowizji? Polska ekipa w drodze na testy

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski weźmie udział w próbach i drugim półfinale Eurowizji

Pechowo zaczął się dla polskiej ekipy eurowizyjny wyjazd do Rotterdamu. Występ Rafała Brzozowskiego okazał się mocno niepewny, bowiem w bliskim otoczeniu piosenkarza znalazła się osoba zakażona koronawirusem. Reprezentacja została skierowana na izolację. Jak podano za pośrednictwem strony eurovision.tv, pierwsze testy PCR wyszły negatywnie.

Radio ZET poinformowało, że środowe wyniki testów PCR (od których zależał udział polskiej ekipy w występach na żywo) również są negatywne. Oznacza to, że Rafał Brzozowski będzie mógł oficjalnie wystąpić przed publicznością. Dodatkowo weźmie udział w środowych próbach do półfinału, które są oceniane przez jury i mają wpływ na ostateczny wynik piosenkarza w tej części konkursu. 

Rafał Brzozowski: Jesteśmy dobrej myśli, choć mała doza niepewności pozostaje

Reprezentant Polski w konkursie Eurowizji 2021 od początku był pełen wiary, że jego ekipie uda się wystąpić w półfinałach. W rozmowie z "Super Expressem" powiedział, że "jesteśmy dobrej myśli, choć mała doza niepewności pozostaje". 

- Jestem ozdrowieńcem. Mam przeciwciała. Niedawno się badałem. Większość ekipy to także ozdrowieńcy, więc mamy nadzieję, że nie będzie już więcej niespodzianek - powiedział piosenkarz. - Każdy przygotowuje się w swoim pokoju. Ja ćwiczę wokal, mam mikrofon, nagrywarkę, więc mogę sobie wszystko porównywać. Chłopaki tańczą układy w pokojach. Będziemy mieli jeden dzień, żeby się zebrać po prostu, ale damy radę - zapewnił swoich fanów. 

Eurowizja 2021. Gdzie oglądać drugi półfinał z udziałem Rafała Brzozowskiego?

Gdzie będzie można obejrzeć na żywo występ Rafała Brzozowskiego podczas Eurowizji 2021? Drugi półfinał odbędzie się w czwartek 20 maja o godzinie 21:00. W telewizji transmisję prowadzić będzie TVP1 - występy komentować będą Aleksander Sikora oraz Marek Sierocki.

 

Eurowizję 2021 można oglądać także online. Transmisja będzie odbywać się na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji na YouTubie. 

Więcej o: