Tulia prezentuje pierwszy w pełni autorski album "Półmrok"

Nowy rozdział w historii grupy Tulia nosi tytuł "Półmrok". Zespół łączący w swej muzyce charakterystyczny dla muzyki ludowej biały śpiew oraz najnowocześniejszą produkcję muzyczną wraca z drugim, w pełni autorskim albumem.

- "Półmrok" to pełna emocji, uczuć i sprzeczności opowieść o relacji dwojga ludzi - tłumaczą członkinie grupy Tulia. - Los jest nieprzewidywalny, a życie pisze różne scenariusze. Wcielamy się w rolę narratorek. Wysłuchajcie naszej opowieści o zmartwieniu, smutku, żalu, rozpaczy, gniewie, samotności, ale też radości, nadziei i sile.

Alicja Szemplińska w nowej piosence. Fani: To ona powinna w tym roku reprezentować Polskę na Eurowizji >>

Zobacz wideo Co zrobić, by wygrać Eurowizję? Analizujemy sympatie widzów na podstawie przykładów z zeszłych lat

Tulia pokazuje się na nowo na albumie "Półmrok"

O Tulii zrobiło się głośno w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą, folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, "Enjoy the Silence", w wykonaniu niezwykle uzdolnionych dziewczyn ze Szczecina. Rok później ukazała się debiutancka płyta zespołu Tulia, którą wypełniły nietuzinkowe wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło oraz własne kompozycje. Album został obsypany nagrodami (Konkurs Premier na KFPP w Opolu 2018 - Nagroda Jury, Nagroda Publiczności, Nagroda ZAiKS, Fryderyk w kategorii Debiut Fonograficzny) i zyskał status Platynowej Płyty.

 

W lutym 2019 roku grupa została wybrana do reprezentowania Polski w Konkursie Eurowizji w Tel Awiwie z piosenką "Fire of Love (Pali się)". Polki były o krok od dostania się do finału - zabrakło zaledwie kilku punktów. W związku z promocją piosenki zespół koncertował m.in. w Amsterdamie, Londynie, Madrycie. Jeszcze tego samego roku dziewczyny wystąpiły na festiwalu w chińskim Macau.

Grupę Tulia tworzą Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Za wszystkie kompozycje odpowiada duet Sonia Krasny i Nadia Dalin, znany już z pierwszych autorskich utworów zespołu jak "Jeszcze Cię nie ma" czy "Fire of Love (Pali się)" Producentem muzycznym albumu, tak jak w przypadku debiutu, jest Marcin Kindla.

 
Więcej o: