Eurowizja 2021. Której piosenki najchętniej słuchają Europejczycy? Odpowiedź może zaskoczyć

Po roku nieobecności na ekrany naszych telewizorów wrócił Konkurs Piosenki Eurowizji. W sobotę w Rotterdamie odbędzie się finał tegorocznej edycji, podczas której 3,5 tys. fanów będzie się bawić w rytm konkursowych utworów. Platforma Spotify podała, które z nich cieszyły się w ostatnich tygodniach największą popularnością. Zarówno w Polsce, jak i na świecie triumfuje Maneskin i ich utwór - ostra propozycja Włoch.

Dane platformy Spotify pokazują, że fani w całej Europie z ekscytacją wyczekiwali powrotu Eurowizji, odtwarzając ulubione piosenki konkursowe z poprzednich lat. Playlista "Eurovision 2021" dostępna w serwisie Spotify od momentu premiery w marcu odnotowuje rosnącą popularność. Wśród krajów najchętniej odtwarzających oficjalną playlistę konkursu na pierwszym miejscu znalazła się Hiszpania, Polska natomiast uplasowała się na dziewiątej pozycji. Kto najbardziej nam się podoba?

Zobacz wideo Polacy od lat bez eurowizyjnego sukcesu. Jest na niego recepta? [Popkultura]

Eurowizja 2021. Włoski zespół Maneskin z mocnym uderzeniem

Dane Spotify za okres od marca do maja br. wykazały, że najpopularniejszym utworem zarówno wśród słuchaczy w Polsce, jak i na całym świecie, jest utwór "Zitti e Buoni" w wykonaniu zespołu Måneskin, reprezentującego Włochy. W 2020 roku najczęściej słuchanym utworem konkursowym na świecie był islandzki kawałek "Think About Things" Daðiego Freyra.

Eurowizja 2021: Reprezentacja Islandii. Grupa Dadi Freyr Eurowizja 2021. Kim są ci Islandczycy? Dadi Freyr i Gagnamagnid zrobili furorę

Rockowe "Zitti e Buoni" na świecie zostało odtworzone już ponad 45 milionów razy, zaś w samych Włoszech pokryło się podwójną platyną. Surowy i przesterowany dźwięk doskonale pasuje do muzycznej filozofii Måneskin. Piosenka opowiada o odkupieniu i chęci odwrócenia losów świata przez muzykę. Do utworu powstał także klip w reżyserii Simone Peluso, który przedstawia członków zespołu (Damiano, Victoria, Thomas i Ethan) w minimalistycznej kompozycji. 

 

Cofając się do początków konkursu, najczęściej odtwarzaną zwycięską piosenką był dotychczas utwór reprezentantki Szwecji z 2012 roku, "Euphoria" Loreen. Rekord ten przejął jednak w tym roku reprezentant Niderlandów z 2019 roku, Duncan Laurence z piosenką "Arcade", która aktualnie posiada o 156 proc. więcej odtworzeń niż poprzedni rekordzista oraz o 171 proc. więcej odtworzeń niż światowy przebój ABBY "Waterloo" z Eurowizji 1974.

Oto najpopularniejsze utwory z playlisty "Eurovision 2021" w Polsce. Kto wie, być może właśnie tutaj znajdziemy podpowiedź, do kogo tym razem powędruje nasze 12 punktów?

 1. Włochy - "ZITTI E BUONI" Måneskin
 2. Rumunia - "Amnesia" Roxen
 3. Cypr - "El Diablo" Elena Tsagrinou
 4. Polska - "The Ride" Rafał
 5. Szwajcaria - "Tout l'univers" Gjon's Tears
 6. Litwa - "Discoteque" THE ROOP
 7. Malta - "Je me casse" Destiny
 8. Islandia - "10 Years" Daði Freyr
 9. Szwecja - "Voices" Tusse
 10. Finlandia - "Dark Side" Blind Channel

Z kolei najpopularniejsze utwory z playlisty "Eurovision 2021" na świecie to:

 1. Włochy - "ZITTI E BUONI" Måneskin
 2. Szwecja - "Voices" Tusse
 3. Finlandia - "Dark Side" Blind Channel
 4. Norwegia - "Fallen Angel" TIX
 5. Francja - "Voilà" Barbara Pravi
 6. Cypr - "El Diablo" Elena Tsagrinou
 7. Dania - "Øve Os På Hinanden" Fyr Og Flamme
 8. Szwajcaria - "Tout l'univers" Gjon's Tears
 9. Islandia - "10 Years" Daði Freyr
 10. Holandia - "Birth Of A New Age" Jeangu Macrooy

Finał 65. Konkursu Eurowizji rozpocznie się w sobotę o godzinie 21:00. Już teraz zapraszamy na relację na żywo i najświeższe newsy - jak zawsze na Gazeta.pl.

Netherlands Eurovision Song Contest Semi Final Eurowizja. Prawosławni Cypryjczycy protestują przeciwko piosence "El Diablo"

Więcej o: