Ruszyła przedsprzedaż wejściówek na Pol'and'Rock. Wyprzedały się "w sekundę"? "Są dostępne, tylko zablokowane"

W tym roku po raz pierwszy w historii Pol'and'Rock wprowadził płatne wejściówki, w cenie 49 złotych. Pierwsza pula wyprzedała się - jak komentują ci, którzy na nie polowali - błyskawicznie. Zapytaliśmy organizatora, co się dzieje. Okazuje się, że jeszcze nie wszystko stracone.

"Wejściówka dla jednej osoby kosztuje 49 zł. Bez względu na to, na ile dni przyjeżdżasz. Jej cena pokrywa koszty zabezpieczenia Covid-19 (test na Covid-19, maseczki, środki, dezynfekujące)" - zapowiedział kilka dni temu organizator. Dodał, że sprzedaż wejściówek obywać się będzie partiami, a ostateczna liczba uczestników zależna będzie od obowiązujących w kraju obostrzeń - dlatego nic dziwnego, że ci, którym zależy, aby pojawić się na tegorocznym festiwalu Pol'and'Rock, polowali na nie, by mieć pewność, że się załapią.

Dawid Podsiadło i inni apelują o przywrócenie możliwości grania koncertówArtyści zapowiadają protest. Czują się oszukani i apelują: otwórzcie koncerty!

Pol'and'Rock - pierwsze wejściówki wyprzedane? 

Pierwsza partia pojawiła się w serwisie zajmującym się sprzedażą biletów w poniedziałek 24 maja i - jak komentują obserwatorzy facebookowego profilu Pol'and'Rocka, wyprzedały się w oka mgnieniu. "Ja nie jestem w stanie kupić nie wiem dlaczego po dwóch minutach już niedostępne ???" - pyta jeden, na co dostaje odpowiedź: "Bardzo możliwe, że niedostępne. Były w ograniczonej ilości", a po chwili dodaje:

U mnie po 30 sekundach już nie było.

Kolejne partie mają być udostępniane do kupienia co kilka dni. "Jeśli chcesz wiedzieć jako pierwszy/a o nowej puli - zapisz się do newslettera" - pisze organizator, ale najwyraźniej to także nie daje gwarancji kupna. Komentujący zwracają uwagę, że dostali informację na pocztę elektroniczną z kilkuminutowym wyprzedzeniem, a jednocześnie, że nie zdążyli się załapać.

ManeskinEurowizja 2021. Maneskin wygrał, ale musieli ocenzurować tekst

Organizator odpowiada: Część biletów w tej puli jest wciąż dostępna, są zablokowane

Zapytaliśmy organizatora, ile wejściówek zostało udostępnionych w pierwszym etapie i czy potwierdza, że wyprzedały się w tak krótkim czasie. Na pierwsze pytanie odpowiedzi nie mamy, ale jeśli chodzi o drugą, rzeczniczka prasowa organizatora daje chcącym kupić wejściówki nadzieję. - Część biletów w tej puli jest wciąż dostępna, niestety ze względu na duże zainteresowanie część osób zaczęło kupować bilety jednocześnie na kilku różnych stronach lub jeszcze nie opłaciło swoich biletów i w ten sposób blokują możliwość zakupu innym osobom - tłumaczy Gazeta.pl Anna Orzech z Fundacji WOŚP, dodając:

To co możemy poradzić, to bycie cierpliwym i co kilka minut sprawdzanie czy coś się nie zmieniło. Jak tylko wyprzeda się cała pula, poinformujemy o tym na naszej stronie na Facebooku.

- W tym momencie, zgodnie z obietnicą daną naszym najbardziej zaangażowanym uczestnikom,  o kolejnych puklach jako pierwsi informację zawsze dostaną ci, którzy zapisali się do naszej listy, o której od miesiąca praktycznie codziennie informowaliśmy i w której na ten moment jest już prawie 50 tysięcy osób - dodaje, pytana o to, czy Fundacja planuje podać terminu kolejnych terminów sprzedaży nie tylko tym, który zapisali się na newsletter.

Pol'and'Rock Festival 2021, czyli dawny Przystanek Woodstock, odbędzie się w formule hybrydowej, czyli dostępny będzie zarówno dla osób obecnych na miejscu, jak i online. Relację z wydarzenia będzie można śledzić bezpłatnie poprzez media społecznościowe Fundacji WOŚP i Pol’and’Rock Festival oraz na kanałach partnerów. W dodatku tym razem ci, którzy będą uczestniczyć w festiwalu na żywo, nie będą jechać tam, gdzie w poprzednich latach - organizowany jest w zupełnie nowym miejscu. Kostrzyn zamieniono na byłe lotnisko Makowice w gminie Płoty, co oznacza przeniesienie festiwalu z województwa lubuskiego do zachodniopomorskiego. Tegoroczny Pol'and'Rock Festival odbędzie się 29-31 lipca.

Zobacz wideo Nowości (także muzyczne) i wielka dyskusja na temat Eurowizji (POPkultura)
Więcej o: