Ewa Farna pokazała nowy teledysk: Wstydzę się, że wątpiłam w swoje ciało

Ewa Farna singlem "Ciało" promuje swoją szóstą polskojęzyczną płytę. - Moje ciało bywało gnębione przez innych i nawet się wstydzę, że czasami w nie zwątpiłam - mówi wokalistka o tym, skąd pomysł na piosenkę i teledysk. Przy okazji opowiedziała o ciałopozytywności w wywiadzie.

Utwór "Ciało" ma uwrażliwiać na tematykę podziwu wobec ciała i akceptacji na nim tych zmian, na które nie mamy wpływu.

Ewa Farna "Ciało" - zobacz teledysk

 

- Chodzi o celebrowanie ciała pod względem jego funkcjonowania a nie tylko estetyki, do której nas świat mocno pcha - tłumaczy Ewa Farna i dodaje:

Po tym, jak moje ciało przyniosło na świat nowe życie, zyskałam do niego jeszcze większy szacunek, jestem pełna podziwu za to, co potrafi. Moje ciało bywało gnębione przez innych i nawet się wstydzę, że czasami w nie zwątpiłam. Moje, chociaż nie szczupłe nogi doprowadziły mnie aż tutaj, na barkach też coś już tam udźwignęłam, więc jestem tak normalnie wdzięczna.

- Całe życie ciało będzie się zmieniać, zmiana to jedyne na co możemy liczyć (śmiech). Więc chcę potrafić polubić albo przynajmniej zaakceptować to, czego nie da się zmienić - podsumowuje piosenkarka.

Ewa Farna nie pierwszy raz porusza tematykę ciałopozytywności. Często w mediach społecznościowych wypowiada się na temat potrzeby pielęgnowania empatii do siebie i ludzi wokół, zdrowia psychicznego, naturalności.

Zobacz wideo Kobiety w baśniach nie muszą być tylko złymi macochami, mogą też się wspierać [Popkultura]

Tym razem w dniu premiery teledysku rozmawiała z Odetą Moro w programie Onetu. Farna powiedziała m.in.:

Nie czułam się nigdy otyłą osobą, ani nie byłam nigdy niezdrowa. Miałam takie okresy, gdy wyglądałam niezdrowo i sobie to uświadomiłam. Dla mnie temat wagi to jest coś, co jest do mnie przyklejone.

- Chociaż nie mam rozmiaru 36, ale że mam rozstępy to jest prawda i pokazałam to. To był mój wybór, by pokazać dziewczynom: Słuchajcie, są dziewczyny, które możecie znać z plakatów, z mediów, ale one mają czasami takie same problemy. Jesteśmy ludźmi i mamy podobnie w niektórych kwestiach - dodała wokalistka.

Cała planowana płyta Ewy Farnej będzie nowoczesnym popem, a album będzie poruszał również tematy istotne w charakterystyczny dla Ewy, szczery i bezpośredni sposób. Jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych wokalistek w Polsce i Czechach, jej utwory zostały odsłuchane ponad 30 milionów razy na Spotify, a teledyski zyskały ponad 300 milionów wyświetleń na YouTube.

Ewa Farna: Wiele się w moim życiu zmieniło i jest wiele emocji, z których potrzebuję się wyśpiewać >>

Farna jest także kompozytorką, autorką tekstów, producentką, a czasami nawet aktorką. W 2019 roku spróbowała swoich sił w czeskim filmie "Uzly a pomerance", gdzie zagrała rolę drugoplanową.

Więcej o: