Piotr Fronczewski i Popek zagrali w duecie. Pojawiła się nowa wersja "King Bruce Lee Karate Mistrz"

Piotr Fronczewski wrócił na scenę jako Franek Kimono i razem z raperem Popkiem stworzył ośnieżoną wersję hitu z lat 80. - "King Bruce Lee Karate Mistrz". Jak wam się podoba piosenka tego nieoczywistego duetu?

We wtorek 25 maja Popek i Piotr Fronczewski zaprezentowali nową wersję piosenki "King Bruce Lee Karate Mistrz", która była hitem lat 80. "King Bruce Lee Karate Mistrz" po raz pierwszy pojawił się na płycie pod tym samym tytułem wydanym w 1983 roku. Piosenka dotarła na 5. miejsce Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia. Piotr Fronczewski przybrał pseudonim Franek Kimono - postaci, która parodiuje stylu disco.

 

Piotr Fronczewski i Popek odświeżyli piosenkę "King Bruce Lee Karate Mistrz"

Pierwsze informacje dotyczące utworu pojawiły się na Instagramie Popka 14 maja, napisał wówczas, że "wspólnie z DJ-em Claystreem znów zaprosiliśmy do współpracy kogoś, kto bardzo was zaskoczy".  W kolejnych dniach w swoich mediach społecznościowych raper publikował kolejne zdjęcia z planu teledysku, lecz do premiery klipu nie zdradził, z kim podjął tym razem współpracę. "We wtorek w południe nowy singiel, który zgniecie Wam głowy, ziemia przestanie się kręcić i świat przestanie istnieć" - podsycał zainteresowanie fanów. 

 

To nie pierwsza inspiracja utworem Franka Kimono

W 2007 r. Piotr Fronczewski ponownie wcielił się we Franka Kimono i zaśpiewał w piosence "W aucie".  Utwór był singlem polskiej grupy hiphopowej TPWC i pochodził z albumu "Teraz pieniądz w cenie". Piosenka była hołdem złożonym dla Franka Kimono. "W aucie" okazało się wielkim hitem granym przez polskie rozgłośnie radiowe, a teledysk można było oglądać m.in. na 4fun.tv czy Viva Polska. Na YouTube piosenkę odtworzono ponad 30 milionów razy.

Zobacz wideo Piotr Fronczewski grzmi "Idź i nie grzesz, Halina!". Nowy spot o bezpieczeństwie seniorów
Więcej o: