B.J. Thomas nie żyje. Zmarł wykonawca przeboju "Raindrops Keep Fallin' On My Head"

B.J. Thomas, wokalista popularny zwłaszcza w latach 60. i 70., zmarł 29 maja w wieku 78 lat. Był wykonawcą takich hitów jak "Hooked On Feeling" i "Raindrops Keeps Fallin' On My Head". Artysta odszedł w swoim domu w Teksasie z powodu raka płuc.

B.J. Thomas w marcu br. oznajmił, że lekarze zdiagnozowali u niego raka płuc w czwartym stadium. Niestety, piosenkarz nie wygrał z chorobą - odszedł w wieku 78 lat w swoim domu w Arlington w stanie Teksas (USA) w sobotę 29 maja. Informację o śmierci piosenkarza przekazał Jeremy Westby za pośrednictwem komunikatu prasowego.

Zobacz wideo Gwiazdy koncertują w internecie. Wspierają fanów w czasie kwarantanny

B.J. Thomas zaczynał w kościelnym chórze, by dotrzeć na wysokie miejsca listy Billboard Hot 100 

Amerykański piosenkarz B.J. Thomas odniósł sukces na listach przebojów muzyki pop, country oraz gospel, dzięki takim hitom jak "I Just Can't Help Believing", "Raindrops Keep Fallin 'On My Head" i "Hooked On a Feeling".

Artysta pochodził ze stanu Oklahoma, ale dorastał w Houston. Billy Joe Thomas przebił się na rynku muzycznym w 1966 roku z piosenką "I'm So Lonesome I Could Cry" Hanka Williamsa, wykonaną w stylu gospel. W swojej karierze sprzedał miliony płyt i zaśpiewał dziesiątki hitów w różnych gatunkach. Solową karierę rozpoczął w 1968 r., gdy nagrał wielki hit "Hooked On Feeling", dzięki któremu zajął 5. miejsce listy Billboard Hot 100.

 

Największym przebojem B.J. Thomasa jest piosenka nagrana w 1969 r., czyli "Raindrops Keep Fallin' On My Head". Hit dotarł na szczyt Billboard Hot 100. Utwór skomponowany został przez Burt'a Bucharach'a i Hala Davida i powstał na potrzeby filmu "Butch Cassidy And The Sundance Kid". 

Pięć nagród Grammy w karierze i 70 milionów sprzedanych płyt

B.J. Thomson miał w swoim dorobku pięć nagród Grammy. Na całym świecie sprzedał przeszło 70 mln płyt. W 2020 roku Best Classic Bands zapytał Thomasa, czy rozważa przejście na emeryturę. - Nigdy się nad tym nie zastanawiałem - powiedział wówczas.

- Nadal śpiewam na pewnym poziomie, który moim zdaniem jest w porządku. Chciałbym wrócić do grania przyszłym roku, zacząć śpiewać do następnej jesieni, a potem spędzić jeszcze kilka lat na scenie i zobaczyć, jak to się skończy - dodał podczas wywiadu.

Więcej o: