Mija 40 lat od premiery płyty Motörhead "No Sleep 'Till Hammersmith". Reedycja i niepublikowane nagrania

Latem 1981 roku, Motörhead stał się jeszcze głośniejszy, a jego brzmienie miało jeszcze więcej brudu i tym samym wkroczył w kolejną erę swojej chwały. Właśnie otrzymaliście zaproszenie do przeżycia tego czasu ponownie. Kontynuując zeszłoroczne obchody 40-lecia wydania "Ace Of Spades", nadszedł czas na świętowanie premiery albumu "No Sleep 'Til Hammersmith", który ukaże się w odświeżonej wersji deluxe.

Tuż po wydaniu płyty, 27 czerwca 1981 roku, kiedy "No Sleep ‘Til Hammersmith" weszła na pierwszą pozycję list przebojów w UK, Lemmy Kilmister powiedział: "Wiedziałem, że to właśnie koncertowa płyta będzie tą najlepszą, bo my jesteśmy koncertowym zespołem. Nie da się po wysłuchaniu naszych płyt zorientować się, jacy jesteśmy naprawdę. Musisz nas zobaczyć na żywo". "No Sleep ‘Til Hammersmith" był pierwszym i jedynym numerem jeden zespołu w Wielkiej Brytanii i po dziś dzień należy do najważniejszych albumów koncertowych wszechczasów.

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Nie ma spania! 40. rocznica premiery płyty Motörhead  "No Sleep ‘Til Hammersmith"

Motörhead w 1981 roku był zespołem ekstremalnym; łatwopalny miks bezustannego świętowania coraz to większych sukcesów i kar nakładanych na członków zespołu, pęd napędzany dynamiką eksplodującej beczki prochu. Po nagraniu "Ace Of Spades", który dotarł do 2. miejsca na listach przebojów w UK i był przełomem po "Overkill" i "Bomber", trasa Motörhead po UK w 1980 roku była triumfalnym pochodem i przyczyniła się do nagrania "No Sleep ‘Til Hammersmith".

Nazwa albumu wzięła się z napisu na jednej z ciężarówek i odnosiła się do 32 koncertów, które zagrali w trasie z tylko dwoma dniami przerwy. Lista utworów na płycie zawiera trzy piosenki z "Ace Of Spaces", pięć z "Overkill" i jeden, tytułowy z "Bomber" oraz dwie z albumu debiutanckiego. 

Aby uczcić 40. rocznicę wydania "No Sleep 'Til Hammersmith", zaprezentowane zostaną jego nowe wydania deluxe. Będą to wydane w twardej oprawie i z poszerzoną książeczką okładkową - podwójne wydanie CD i potrójne wydanie winylowe, które zawierać będą m.in. nowy, demolujący budynki remaster oryginalnego albumu; utwory bonusowe, w skład których wejdą aż 3 nigdy niepublikowane wersje nagrań oraz również nigdy niepublikowany pełny koncert z Newcastle, który miał miejsce 30 marca 1981 roku, w Newcastle City Hall. W poszerzonej książeczce okładkowej historia albumu i wiele niepublikowanych do tej pory zdjęć.

Ponadto dostępny będzie także czteropłytowy CD box set, który zawierać będzie wszystkie trzy koncerty, z których pochodzą nagrania składające się na album oryginalny - nigdy do tej pory nie były one publikowane w całości i z pewnością te nagrania zniszczą to, co zostało z Waszych pełnych szczęścia bębenków.

Więcej o: