Billie Eilish śpiewa o beznadziejnym przypadku w nowym utworze. Sama wyreżyserowała klip do "Lost Cause"

Billie Eilish prezentuje kolejny utwór z wyczekiwanego drugiego albumu studyjnego "Happier Than Ever", który ukaże się 30 lipca. Po delikatnym "Your Power" przyszła pora na zadziorne "Lost Cause", wraz z wyluzowanym, pełnym zabawy teledyskiem. Reżyserką klipu po raz kolejny jest sama Billie.

Pierwszy singiel zapowiadający nowy album Billie Eilish, "Your Power", zadebiutował na 10. miejscu Billboard Hot 100, a w ciągu dwóch tygodni od premiery zgromadził ponad 150 mln streamów. Na początku 2021 Billie zdobyła dwie nagrody Grammy: za Nagranie roku ("everything i wanted") oraz Najlepszy utwór napisany do medium wizualnego ("No Time To Die"). Fani nie mogą się już doczekać końcówki lipca, kiedy światło dzienne ujrzy płyta "Happier Than Ever", a Billie podgrzewa atmosferę singlem "Lost Cause".

Zobacz wideo Shirley Temple - najpierw aktorka, potem polityczka. A co działo się z innymi dziecięcymi gwiazdami?

Billie Eilish daje popalić dawnej miłości w "Lost Cause"

Można się tylko domyślać, kto jest adresatem słów do "Lost Cause" - Billie daje popalić dawnej miłości, która okazała się finalnie tytułowym beznadziejnym przypadkiem. W teledysku Eilish pokazała się z grupą koleżanek - dziewczyny świetnie się bawią, tańczą do subtelnego podkładu R&B produkcji Finneasa i ani myślą o ronieniu łez za byłym ukochanym.

 

Kilka dni przed premierą "Lost Cause" Billie ogłosiła daty pierwszej odsłony trasy koncertowej, "Happier Than Ever, The World Tour" w Ameryce Północnej, Europie i Wielkiej Brytanii. Wszystkie koncerty są już wyprzedane. Siedmiokrotnie nagradzana Grammy artystka i kompozytorka poinformowała także, że w trakcie tournée będzie kontynuować współpracę z REVERB. W ramach Billie Eilish Action Village na każdym koncercie będzie można pogłębić wiedzę z zakresu działań na rzecz klimatu. Emisja szkodliwych gazów cieplarnianych w trakcie trasy koncertowej Billie ma być wyrównana lub wręcz przewyższona przez działania mające na celu redukcję tych gazów. Wszystko po to, by trasa promująca album "Happier Than Ever" mogła mieć status Climate Positive.

W lutym na Apple TV+ odbyła się premiera filmu dokumentalnego "Billie Eilish: świat lekko zamglony" w reżyserii R.J. Cutlera. W maju do sprzedaży trafił książkowy debiut artystki "BILLIE EILISH", czyli zachwycająca wizualna opowieść o życiu gwiazdy. Polskim wydawcą jest SQN. Fani w książce mogą oglądać setki niepublikowanych wcześniej zdjęć, osobiście wybranych przez Billie.

Płyta "Happier Than Ever" w sprzedaży od 30 lipca.

Więcej o: