Artur Orzech wraca do radia. Poprowadzi audycję "Nutanata"

Artur Orzech poinformował, że wraca do radia i od 14 czerwca będzie prowadził audycję w rockserwis.fm. - Dlaczego rockserwis.fm? Dlatego, że to jest właściwa antena dla muzyki rockowej, którą ja prezentuję, dla muzyki niezależnej, także szeroko pojętej muzyki, która ma walory artystyczne - mówił dziennikarz na swoim kanale na YouTube.

- Wracam do radia, o czym z pewnością wiecie, wracam do radia niezwykle kultowego, którego patronem, założycielem i cały czas ojcem dyrektorem jest Piotr Kosiński, pierwszy, który postawił na internet - mówił Artur Orzech w nagraniu na swoim kanale na YouTube.

Zobacz wideo Sieroty po Trójce. Radio 357 i Radio Nowy Świat [Popkultura Extra]

Artur Orzech poprowadzi swoją audycję. "Tutaj autorzy grają to, co chcą"

Radio prawdziwe, radio autentyczne, radio autorskie - mówił dziennikarz, zapowiadając swoją audycję nazwaną "Nutanata". Będzie można jej słuchać w poniedziałki. 

 

- Dlaczego rockserwis.fm? Bo nie musimy bać się sformatowania czasowego, tutaj nie obowiązuje kanon trzech minut, czterech minut, tutaj autorzy grają to, co chcą, a przede wszystkim zwracają uwagę, co artyści chcą przekazać nam, słuchaczom - tłumaczył Artur Orzech.

Artur Orzech. Jego przygoda z muzyką trwa od 40 lat

Artur Orzech zaczął przygodę z muzyką w latach 80. - był założycielem zespołu "Róże Europy" i twórcą muzyki na pierwszej z dwóch płyt tej grupy. Następnie zatrudnił się kolejno w Radiu dla Ciebie, Jedynce i w końcu w Trójce, gdzie prowadził audycje "Orzech i reszta", "Moje miasto nocą", "Prywatną kolekcję", "Zaraz wracam" i "Trzy kontynenty". Wielokrotnie prowadził też Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu i Sopot Festiwal i komentował Konkurs Piosenki Eurowizji. 

W TVP prowadził "Szansę na sukces", pożegnał się jednak ze stacją. TVP zerwała umowę z prezenterem, ponieważ nie pojawił się na planie podczas nagrań do odcinka specjalnego. Jak przekazała TVP, miał on narazić stację na "straty finansowe i wizerunkowe". Orzech zaczął następnie działalność na swoim kanale na YouTube.

Więcej o: