Maria Peszek wraca z nowym utworem "VIRUNGA". Kawałek zadedykowała osobom LGBT

W środę w sieci zadebiutował teledysk do najnowszego utworu Marii Peszek, zatytułowanego "VIRUNGA". To pierwszy singiel z nadchodzącego piątego albumu artystki, którego premiera została zaplanowana na wrzesień tego roku.
Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Moment, w którym ukazała się nowa piosenka Marii Peszek nie jest przypadkowy. Jak wyjaśniono w informacji prasowej, został wybrany ze względu na trwający właśnie Pride Month, czyli Miesiąc Dumy osób LGBT. To właśnie im artystka zadedykowała "Virungę".

Drodzy przyjaciele LGBT, zawsze byliście blisko. Jesteście moimi wiernymi odbiorcami, dajecie mi siłę i inspirujecie. Podziwiam Was. Znam uczucie wykluczenia. To także moje doświadczenie. Bo moje wybory życiowe odbiegają od społecznie przyjętych za obowiązujące. Dlatego pierwsza piosenka z mojej nowej płyty jest właśnie dla Was. V jak Virunga. V jak Victory. Out Now!

- przekazała Maria Peszek.

 

Maria Peszek - "Virunga". Zobacz teledysk

Teledysk do najnowszego kawałka Marii Peszek możecie obejrzeć poniżej:

 

Utwór "Virunga" dostępny jest także w znanych serwisach streamingowych.

Maria Peszek. Co warto wiedzieć o artystce?

Maria Peszek rozpoczęła karierę muzyczną w 2005 roku, publikując płytę "Miasto mania". Materiał powstał we współpracy z Wojtkiem Waglewskim i jego synami - Fiszem i Emade. Trzy lata po debiucie ukazał się drugi długogrający album artystki, zatytułowany "Maria Awaria". Album został wyprodukowany przez Andrzeja Smolika. Obydwa krążki zapewniły Marii Peszek tytuł jednej z najpopularniejszych artystek na scenie alternatywnej w naszym kraju. W październiku 2012 ukazał się kolejny bestsellerowy, platynowy album Marii Peszek, "Jezus Maria Peszek". Ostatnim studyjnym wydawnictwem utytułowanej artystki jest wydany w 2016 roku album "Karabin".

Więcej o: