Maria Peszek wraca z nowym utworem "VIRUNGA". Kawałek zadedykowała osobom LGBT

W środę w sieci zadebiutował teledysk do najnowszego utworu Marii Peszek, zatytułowanego "VIRUNGA". To pierwszy singiel z nadchodzącego piątego albumu artystki, którego premiera została zaplanowana na wrzesień tego roku.
Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Moment, w którym ukazała się nowa piosenka Marii Peszek nie jest przypadkowy. Jak wyjaśniono w informacji prasowej, został wybrany ze względu na trwający właśnie Pride Month, czyli Miesiąc Dumy osób LGBT. To właśnie im artystka zadedykowała "Virungę".

DLOKR Pride Month - czyli Miesiąc Dumy. Co oznacza i skąd wziął się ten zwyczaj?

Drodzy przyjaciele LGBT, zawsze byliście blisko. Jesteście moimi wiernymi odbiorcami, dajecie mi siłę i inspirujecie. Podziwiam Was. Znam uczucie wykluczenia. To także moje doświadczenie. Bo moje wybory życiowe odbiegają od społecznie przyjętych za obowiązujące. Dlatego pierwsza piosenka z mojej nowej płyty jest właśnie dla Was. V jak Virunga. V jak Victory. Out Now!

- przekazała Maria Peszek.

 

Maria Peszek - "Virunga". Zobacz teledysk

Teledysk do najnowszego kawałka Marii Peszek możecie obejrzeć poniżej:

 

Utwór "Virunga" dostępny jest także w znanych serwisach streamingowych.

Maria Peszek. Co warto wiedzieć o artystce?

Maria Peszek rozpoczęła karierę muzyczną w 2005 roku, publikując płytę "Miasto mania". Materiał powstał we współpracy z Wojtkiem Waglewskim i jego synami - Fiszem i Emade. Trzy lata po debiucie ukazał się drugi długogrający album artystki, zatytułowany "Maria Awaria". Album został wyprodukowany przez Andrzeja Smolika. Obydwa krążki zapewniły Marii Peszek tytuł jednej z najpopularniejszych artystek na scenie alternatywnej w naszym kraju. W październiku 2012 ukazał się kolejny bestsellerowy, platynowy album Marii Peszek, "Jezus Maria Peszek". Ostatnim studyjnym wydawnictwem utytułowanej artystki jest wydany w 2016 roku album "Karabin".

Więcej o: