"Wojny i Noce" Darii Zawiałow w stylu anime. Zobacz nowy teledysk artystki!

Daria Zawiałow zaprezentowała teledysk do czwartego singla promującego jej najnowszy album. Singiel i płyta zatytułowane są "Wojny i Noce". Klip nawiązuje stylem do filmów anime, których fanką jest artystka.
Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

11 czerwca poznaliśmy nowy, trzeci w dorobku Darii Zawiałow album, zatytułowany "Wojny i Noce". Promowany jest czterema singlami: "Kaonashi", "Za krótki sen" (z udziałem Dawida Podsiadły), "Żółta taksówka" oraz "Wojny i Noce". Teledysk do tego ostatniego pojawił się właśnie w sieci.

Materiały promocyjne / Wyczekiwany teledysk AC/DC. Seniorzy w formie. Magia? I to dosłownie

Daria Zawiałow - "Wojny i Noce". Okładka i tracklista najnowszego albumu

Na płycie "Wojny i Noce" znalazło się 13 nowych piosenek:

 1. Oczy - Polaroidy
 2. Wojny i Noce
 3. Kaonashi
 4. Za krótki sen
 5. Metropolis
 6. Reflektory - Sny
 7. Hollow
 8. Principolo
 9. Fuzuki
 10. Żółta Taksówka
 11. Serce
 12. Flower Night
 13. Socjopathetic
 

Kora podczas koncertu zespołu Maanam w klubie Dekadent w Warszawie w 1996 roku Ex Maanam z piosenką dla Kory. "Ten utwór na pewno jej by się spodobał"

Daria Zawiałow - "Wojny i Noce". Teledysk do nowego singla

Piosenkarka dała się ostatnio poznać jako fanka japońskich filmów anime. W wywiadzie dla magazynu "Teraz Rock" wyjawiła, że jej ulubionymi anime są m.in. "Spirited Away: W krainie bogów" Hayao Miyazakiego, "Ghost in the Shell" oraz serial "Darling in the Franxx".

Widać to również w szacie graficznej, zdobiącej okładki singli i nowego albumu Darii Zawiałow, które utrzymane są w niezwykłej stylistyce anime. Autorką grafik jest Agnieszka Szajewska. Na kilka dni przed premierą nowego teledysku, piosenkarka zaprezentowała jego plakat:

 
Kiedy w połowie 2020 roku spisałam koncepcje na animowaną szatę graficzną nowego albumu - wszyscy zaangażowani w pracę nad projektem byli przerażeni - nikt nie wierzył, że uda się nam zrealizować moje pomysły. Zwłaszcza jeśli chodzi o klip anime, który stanowczo przekraczał nasze możliwości na każdej możliwej płaszczyźnie

- napisała artystka w swoich mediach społecznościowych. "Teledysk, który jest już dla Was dostępny, to efekt kilkumiesięcznej pracy całego sztabu ilustratorów i animatorów. Ogrom pracy reżysera Tomka Miazgi, który wspólnie z Michałem Szymaniakiem napisał także scenariusz. Dziękuję Wam Platige Image za to, że spełniliście moje marzenie! Dziękuję New Balance za pomoc w jego zrealizowaniu. Dziekuję Glamour.pl za Wasz patronat! [...] Dziś zostawiam Wam tytułowy singiel i obraz, z którego jestem prze-dumna!" - dodała.

Teledysk jest efektem pracy wielu artystów. Za reżyserię odpowiada Tomek Miazga, który wraz z Michałem Szymaniakiem stworzył też jego scenariusz. Z klipem do "Wojen i Nocy" możecie zapoznać się poniżej:

 
Więcej o: