Radiowa Jedynka z najniższą słuchalnością w historii. Trójka z największym spadkiem

Od marca do maja 2021 radiowa Jedynka odnotowała najniższą słuchalność w historii prowadzenia badań radiowych - informują wirtualnemedia.pl na podstawie najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska. A radiowa Trójka odnotowała najwyższy spadek słuchalności.

Bardzo chętnie niegdyś słuchane stacje radiowe publicznego radia tracą popularność. 

Udział radiowej Jedynki w słuchalności stacji radiowych zmalał o 0,8 pkt. proc. do 4,4 proc. - czyli do najniższego poziomu udziału w historii badań słuchalności radia. Poprzedni rekord najniższej słuchalności stacja odnotowała w okresie od lutego do kwietnia 2021 r. - było to 4,7 proc. - pisze portal wirtualnemedia.pl.

Zobacz wideo Niedźwiecki czytał na antenie erotyki. Wybierał najbardziej soczyste fragmenty [Popkultura odc. 38]

Radiowa Jedynka pikuje w dół, a RMF FM bije swój rekord słuchalności 

Podczas gdy słuchalność Jedynki jest najniższa w historii, liderem na rynku radiowym w okresie od marca do maja 2021 r. okazała się stacja RMF FM, która w najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanym przez portal wirtualnemedia.pl notuje największy wzrost. Słuchalność RMF FM w grupie wiekowej 15-75 lat wynosi 30,1 proc., choć względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zmniejszył się o 0,5 pkt. proc.

popkultura Nóżka chodzi sama. Polecamy płyty, których warto posłuchać tego lata [POPkultura]

Drugie miejsce zajmuje Radio ZET z wynikiem 12,3 proc. - jest to spadek o 0,8 pkt. proc. względem tego samego okresu w ubiegłym roku. Trzecie miejscy zajmuje Eska, która notuje wzrost o 0,8 pkt. proc., a jej obecny udział wynosi 7,6 proc.

Trójka zalicza spadek. Kryzys wizerunkowy stacji

Największy spadek słuchalności (o 2,1 pkt. proc.) odnotowała Trójka, której wynik wynosi obecnie 2,5 proc. Ma to zapewne związek z kryzysem wizerunkowym stacji, spowodowanym przez niedawne wydarzenia.

Materiały promocyjne / Wyczekiwany teledysk AC/DC. Seniorzy w formie. Magia? I to dosłownie

W połowie maja 2020 roku unieważniono wydanie Listy Przebojów Trójki, w którym wygrała piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", w której Kazik ostro krytykował Jarosława Kaczyńskiego. Ponadto zimą zeszłego roku znani dziennikarze zaczęli masowo opuszczać Program Trzeci i założyli własną rozgłośnię - Radio 357, które wystartowało 5 stycznia tego roku i utrzymuje się dzięki dobrowolnym wpłatom patronów.

Z Trójki odeszli m.in. Dariusz Bugalski, Paweł Drozd, Dariusz Rosiak, Anna Gacek, Wojciech Mann, Gaba Kulka, Jan Młynarski, Jan Chojnacki, Wojciech Waglewski i jego syn Fisz.

Więcej o: