Kayah i Nick Sinckler świętują Pride Month z jasnym przesłaniem: Kochaj różnym być!

Kayah i Nick Sinckler zapraszają do wspólnego świętowania miłości, różnorodności i wewnętrznej siły. Singiel "Kochaj różnym być" może być hitem lata 2021! Artyści pragną tchnąć w ludzi nadzieję, dodać otuchy i odwagi, by nie silić się na bycie tym - kim się nie jest oraz by nie starać się wpasowywać w narzucane kanony i stereotypy, bo właśnie w różnorodności tkwi prawdziwe piękno.

- Kiedy myślę o ludzkości, przypomina mi się pewne powiedzenie o dłoni, którą tworzą różne palce, ale dopiero w połączeniu i harmonii budują sprawną maszynę do działania. Przekaz utworu jest podobny. Piękną melodię tworzą dopiero w połączeniu, różnorodne dźwięki i akordy, a tęcza jest kompletna i zjawiskowa, gdy składa się z wielu barw, nie jednej… Kochajmy być różni i dajmy innym prawo do tego samego - mówi Kayah.

Zobacz wideo Inspiracja czy ciężka praca, czyli skąd biorą się najlepsze pomysły. Wywiad z Krzysztofem Zalewskim [Popkultura Extra]

"Każdy kolor to historia, życie cudem jest". Kayah i Nick Sinckler w nowym singlu

Do wystąpienia w klipie zaproszonych zostało wielu nietuzinkowych gości. Zarówno tych znanych, jak Patricia Kazadi, Gabi Drzewiecka, Michał Piróg czy Adam Wdówka z programu „Down the road", jak i mniej znanych. Wystąpiły osoby pełnosprawne i z niepełnosprawnościami, w różnym wieku, o różnych kolorach skóry, pochodzeniu, hetero- i nieheteronormatywne, pary, single, rodziny, przyjaciele.

- Założenie było jedno: Kochani, wpadacie tak ubrani, uczesani i umalowani, jak chcecie się pokazać w klipie. Nie stylizujemy Was, nie wymyślamy. Tak jak wchodzicie do studia, tak wyglądacie w klipie. Puszczamy Wam utwór, a Wy robicie, co chcecie. W pełni pozostając sobą - wspomina Kayah.

 

Autorem klipu, zdjęć i montażu, a także zdjęcia promocyjnego jest Krzysztof Szlęzak, współpracujący z Kayah przy wielu jej ostatnich projektach muzycznych. Okładkę singla stworzył Jakub Nurczyk, który udostępnił także swoje studio Black Heart Space do nagrania klipu. Autorami muzyki są Nick Sinckler i Adam Joseph, słowa napisała Kayah wraz z Michałem Kubasiewiczem, a za produkcję muzyczną odpowiedzialny jest duet Seb Skalski i Piotr Zabrodzki – laureaci nagrody Fryderyk, współpracujący już wcześniej z Nickiem. Masteringiem utworu zajął się DJ Eprom.

- Wszyscy jesteśmy różni, ale marzy mi się, byśmy również zawsze byli RÓWNI. Nasz utwór „Kochaj różnym być" ma dawać siłę, wiarę i nadzieję na to, że tak właśnie będzie. W temacie równych szans jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jesteśmy na dobrej drodze! Praca przy tym utworze wśród tylu wspaniałych ludzi utwierdziła mnie w tym przekonaniu. To była kolejna lekcja! Chciałbym, żeby ten utwór pobudzał wszystkich do działania i dawał siłę tym wszystkim, którzy jej potrzebują - podkreśla Nick Sinckler.

Wytwórnia Kayax regularnie angażuje się w obchody Pride Month. Rok temu Miesiąc Dumy uświetniła premiera składanki "Music 4 Queers & Queens" – dostępnej na www.sklepzmuzyka.pl oraz w serwisach streamingowych. W tym roku, w ramach wsparcia idei Pride Month – ukazuje się utwór "Kochaj Różnym Być" oraz wydany kilka dni wcześniej singiel "Pole widzenia" Reni Jusis i thekayetana.

Więcej o: