Maneskin dla "VF": Sprawiedliwe jest ocenianie na podstawie tego, co się robi, a nie tego, kim się jest

Włoskie wydanie miesięcznika "Vanity Fair" poświęciło okładkę zespołowi Maneskin, który w maju tego roku wygrał 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Członkowie grupy udzielili wywiadu, w którym wypowiedzieli się m.in. na temat równości, szacunku i problemów kobiet.

Czerwcowe wydanie magazynu "Vanity Fair" w całości zostało poświęcone Pride Month. A wszystkie wywiady oraz artykuły związane były z tematem równouprawnienia osób LGBTQ+

Zobacz wideo Polacy od lat bez eurowizyjnego sukcesu. Jest na niego recepta? [Popkultura]

Victoria z Måneskin: Nie akceptowałam różnic pomiędzy męskością a kobiecością

Zespół Måneskin wypowiedział się na temat dużego zainteresowani ich muzyką po wygraniu konkursu Eurowizji. Jednak nie tylko sukcesy grupy został poruszony podczas wywiadu. Basistka zespołu - Victoria zabrała głos w sprawie płci - powiedziała że nie powinna mieć ona znaczenia przy ocenianiu osoby. 

 

- Już w wieku sześciu lat nie akceptowałam różnic pomiędzy męskością a kobiecością. Zawsze miałam silne przekonanie co do tego, jaka chcę być. Odmawiałam rzeczy typowo kojarzonych z dziećmi, a ludzie wokół wyśmiewali się z tego, że jeżdżę na łyżwach, gram w nogę, nie noszę spódnic. Dałam sobie szansę na bycie dzieckiem. Takim dzieckiem, jakim sama chciałam być. Trochę przez to wycierpiałam, ale dzięki tej odwadze wiem, że byłbym jeszcze bardziej zraniona, gdybym zaryzykowała i pozwoliła innym decydować o sobie - powiedziała. 

A perkusista grupy - Ethan dodał - "wszyscy jesteśmy różni nie dlatego, że chcemy być alternatywni, ale dlatego, że tak naprawdę nikt z nas nie jest taki sam. Sprawiedliwe jest ocenianie na podstawie tego, co się robi, a nie tego, kim się jest. Sprawiedliwość to równość, szacunek, piękno".

Damiano z Måneskin: Nękanie, które mnie oczywiście dotyka, nie można porównać do tego, którego doświadcza kobieta

Artyści zwrócili także uwagę na problemy kobiet. - Jako mężczyzna jestem uprzywilejowany, a nękanie, które mnie oczywiście dotyka, nie można porównać do tego, którego doświadcza kobieta. Komentarze na temat mojej estetyki skupiają się tylko na niej i nikt przy tym nie insynuuje niczego odnośnie mojego profesjonalizmu czy kompetencji, podczas gdy kobiety są ofiarami takiego rodzaju myślenia - powiedział wokalista zespołu.

 

Dodał, że jako nastolatek przejmował się komentarzami dotyczącymi jego wyglądu. Często słyszał, jak inni mówią "dziwnie się ubierasz, na pewno jesteś gejem", jednak teraz przyznaje, że się z tego śmieje. 

Damiano: Przekonanie o tym, że na psychoterapię idą tylko wariaci, jest powszechną ignorancją

Muzycy zabrali głos także w kwestii zdrowia psychicznego. - Przekonanie o tym, że na psychoterapię idą tylko wariaci, jest powszechną ignorancją - powiedział wokalista grupy Damiano. Z kolei Victoria opowiedziała o swoich zmaganiach z atakami paniki.

- Dużo cierpiałam z powodu lęków i ataków paniki. To problem, nad którym pracowałam i który udaje mi się opanować dzięki psychoterapii, moim przyjaciołom i rodzinie. Nauczyłam się akceptować, żyć z tą stroną mnie. Nie ukrywam, nie wstydzę się jej - powiedziała. 

Więcej o: