Sheryl Crow: Napastował mnie menedżer Michaela Jacksona

Sherul Crow wyznała, że była napastowana przez nieżyjącego już menedżera Michaela Jacksona, Franka DiLeo. Miało do tego dojść podczas trasy koncertowej w 1987 roku.

Jak mówi Sheryl Crow, gdy jako 25-latka śpiewała w chórkach Michaela Jacksona, DiLeo wielokrotnie nagabywał ją i groził, że zrujnuje jej karierę, jeśli nie zgodzi się na seks lub komukolwiek o tym opowie. - To było niesamowite doświadczenie pod każdym względem dla młodej osoby z naprawdę małego miasta, móc zobaczyć świat i pracować z prawdopodobnie największą gwiazdą popu. Ale przeszłam też przyspieszony kurs działania branży muzycznej - opowiada Crow w rozmowie z "The Independent".

Bartosz Bielenia i Magdalena Koleśnik Koleśnik grała scenach intymnych z przyrodnim bratem. "Mieliśmy luz"

Sheryl Crow: Przeszliśmy długą drogę, ale to jeszcze nie jest koniec

Jak zauważa Page Six, wokalistka już w 1993 roku na swoim albumie w "The Na-Na Song" śpiewała: "Franki DiLeo’s dong/ Maybe if I’d have let him I’d have had a hit song", co można przetłumaczyć jako: 

Penis Franka DiLeo/ Może, gdybym mu się oddała, miałabym hit.

Dorota Rabczewska "Dziewczyny z Dubaju". Pierwsze opinie wybrańców: Widz będzie wbity w fotel

Teraz mówi o tym doświadczeniu wprost. Wokalistka, choć odmówiła DiLeo, miała całą sprawę przypłacić latami życia z depresją. - To naprawdę niesamowite, wrócić pamięcią do tamtych wydarzeń i ponownie przyjrzeć się niektórym z tych doświadczeń, a następnie porównać je z tym, gdzie jesteśmy teraz. Mogę wreszcie rozmawiać o molestowaniu seksualnym, które mnie spotkało podczas trasy koncertowej Michaela Jacksona, bo powstał ruch #MeToo… Wydaje się, że przeszliśmy długą drogę, ale to jeszcze nie jest koniec - powiedziała.

DiLeo zmarł w 2011 roku.

Także Michael Jackson jest oskarżany o molestowanie - w tym przypadku chodzi jednak o zarzuty pedofilii. Po emisji w 2019 roku dokumentu HBO "Leaving Neverland" wiele stacji radiowych na świecie przestało grać jego utwory.

Zobacz wideo Echa dokumentu o Jacksonie. Radio BBC nie gra jego muzyki

18 czerwca Sheryl Crow, która wcześniej ogłosiła, że idzie na "emeryturę od nagrywania albumów", zagra koncert w Nashville, który będzie dostępny online dla fanów z całego świata.

 
Więcej o: