Grzegorz Markowski wraca do występów. We Wrocławiu będzie bić rekord świata

Grzegorz Markowski jeszcze w kwietniu obwieścił, że odchodzi z zespołu Perfect. Uznał, że nie jest już w stanie grać na koncertach, tak jak robił to do tej pory, dlatego też musi rozstać się z grupą. Nie oznacza to jednak, że już nie usłyszmy, jak gra na żywo. Już w najbliższą sobotę wokalista zaśpiewa w trakcie koncertu we Wrocławiu. Towarzyszyć będzie mu córka, Patrycja Markowska.

Grzegorz Markowski pod koniec kwietnia obwieścił na profilu swojej córki na Facebooku: "Z ciężkim sercem chcę Was teraz przeprosić, ale nie mogę udawać, że nic się nie zmieniło i że jestem w stanie zagrać z zespołem dla Was tak, jak grałem przez lata. Nie mogę zagrać koncertów, które wiem, że nie będą nawet w połowie takie jak kiedyś. Jest to dla mnie bardzo trudna decyzja".

Zobacz wideo Grupa Perfect zaczynała z wokalistkami Alibabek w składzie [Popkultura Extra]

Grzegorz Markowski rozstał się z Perfectem, ale na scenę jeszcze wróci

Choć Markowski nie będzie już grał koncertów z Perfectem, wielbiciele będą mieli okazję usłyszeć go już w sobotę 19 czerwca na wrocławskiej Pergoli w kompleksie Hali Stulecia oraz w sieci. Wokalista wystąpi z okazji bicia Gitarowego Rekordu Świata 2021 - połączy się online i zaśpiewa z domu. Dzięki temu każdy z nas będzie mógł oglądać występ w dowolnym miejscu.

"Bicie Gitarowego Rekordu Świata, jak co roku, odbędzie się o godz. 16:00, ale dołączać warto już od południa, kiedy rozpocznie się występ Blues-Rock Guitar Workshop na czele z Leszkiem Cichońskim. O godz. 12:30 na scenie pojawią się m.in. Jan Borysewicz i Łukasz Łyczkowski, a gitarzyści zagrają wspólnie przebój Lady Pank 'Zawsze tam, gdzie Ty'. Po 14:00 Grzegorz Markowski zaśpiewa online 'Nie płacz Ewka' z akompaniamentem tysiąca gitar, a po 15:00 rozpocznie się koncert Grzegorza Skawińskiego, który zagra największe przeboje Hendrixa – do utworu 'Foxy Lady' dołączy w sieci Patrycja Markowska. We Wrocławiu zagrają również Piotr Bukartyk, Wojciech Pilichowski, Adam Palma i Krzesimir Dębski, Natalia Lubrano, Gary Moore Tribute Band, a także gitarzysta Raya Charlesa – Kenny Carr i muzyk zespołu Dżem – Jerzy Styczyński. Do Rekordu online dołączy rosyjski wirtuoz gitary Roman Miroshnichenko oraz inni gitarzyści z całego świata" - zachęcają organizatorzy. A tak Grzegorz Markowski i Patrycja Markowska zachęcają do udziału w zabawie:

Wokalista z grupą Perfect związany był od 1980 roku, kiedy to przy mikrofonie zastąpił Zbigniewa Hołdysa. Choć już od kilku lat wspominał, że planuje koncertową emeryturę, informacja o zakończeniu współpracy z Perfectem zaskoczyła zarówno słuchaczy, jak i muzyków z grupy, którzy początkowo chcieli kontynuować pożegnalną trasę koncertową zespołu bez wokalisty, ale dla niego. To spotkało się z krytyką wśród fanów, więc z planu zrezygnowano. Perfect ogłosił - "Graliśmy dla Was wiernie przez ostatnich 40 lat. Wszystko musi mieć jednak swój koniec. Perfect też. Nie żegnamy się z Wami ze sceny, tak jak tego chcieliśmy, bo czas pożegnania nadszedł niespodziewanie - Grzegorz Markowski podjął decyzję o odejściu z zespołu. Nic i nikt nie może już tego zmienić. Dziękujemy Wam za te wszystkie wspólne lata. Zespół Perfect odchodzi do historii, ale nasza muzyka pozostanie z Wami na zawsze".

Tymczasem warto podkreślić, że stan zdrowia Grzegorza Markowskiego nie jest krytyczny. Patrycja Markowska w trakcie programu "Dzień dobry TVN" tłumaczyła, że jej tata po prostu nie czuje się na siłach, by występować z takim samym natężeniem, jak robił przez lata. A inaczej nie chce grać:

On nie ma siły grać wielkich tras. Bardzo długie grali koncerty z Perfectem, wycieńczające fizycznie. Tata nigdy nie stał przy mikrofonie, to było zawsze szaleństwo. Także to był ogromny wysiłek. Był bardzo uczciwy do swoich odbiorców. I ten rozdział się po prostu zamknął.

Zapewniała już wtedy, że wokalista żyje muzyką i niewątpliwie jeszcze nie raz zobaczymy go w ramach krótszych występów, nie będzie też odmawiał gościnnych wykonań. Nie zamierza też przestać komponować.

Więcej o: