Radio Nowy Świat zaraz kończy rok. Urodziny w stylu "Szansy na sukces"

Radio Nowy Świat zaczęło nadawanie 10 lipca zeszłego roku, więc jego twórcy szykują się do świętowania rocznicy.

10 lipca minie rok od startu rozgłośni. Tego dnia o 6 rano Wojciech Mann powitał słuchaczy słowami:

To nie jest stara Trójka, to nie jest Nowa Trójka, to jest RNŚ.

Internetowa rozgłośnia, która utrzymuje się dzięki wpłatom patronów, planuje nadać specjalny koncert, który poprowadzi właśnie Wojciech Mann. W formule przypominającej prowadzony przez niego przez wiele lat program telewizyjny swoje umiejętności wokalne zaprezentują Młode Talenty. Chodzi o dziennikarzy Radia Nowy Świat, którzy zostali zrekrutowani w ramach konkursu ogłoszonego przez stację.

Zobacz wideo 2020 był przełomem dla polskich stacji radiowych. I krytyczny dla "Trójki"

Radio Nowy Świat tak świętuje urodziny. Wojciech Mann prowadzącym, a jego syn zaśpiewa?

Magda Jethon w trakcie przygotowań do startu RNŚ zapowiadała, że misją nowej stacji będzie m.in.  wychowanie nowego pokolenia profesjonalnych radiowców. Do zespołu dołączyli m.in. Mateusz Andruszkiewicz, Karol Berger i Marcin Mann. Zostali wybrani z ponad 1,5 tys. zgłoszeń.

Jak podaje serwis Press, jurorami oceniającymi ich występy będą m.in. Ania Rusowicz, Lena Piękniewska, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau i Adam Nowak, a z okazji urodzin powstała też specjalne piosenka. Tekst do utworu "Tango Nowy Świat" napisał Michał Rusinek, a muzykę skomponował Łukasz Borowiecki. Utwór zaśpiewają Monika Borzym, Wojciech Waglewski, Kuba Badach i Zbigniew Zamachowski.

Gdy w kwietniu zeszłego roku ruszyła zbiórka na Radio Nowy Świat, organizatorzy zakładali, że do zrealizowania założeń potrzebne jest 250 tys. zł miesięcznie. W tym momencie wpłaty są na poziomie ponad 630 zł miesięcznie, stację finansowo wspiera ponad 30 tys. osób. Do tej pory RNŚ zebrało w ramach internetowej zbiórki na swoją działalność w sumie ponad 9,8 mln złotych.

Więcej o: