Radio Nowy Świat zaraz kończy rok. Urodziny w stylu "Szansy na sukces"

Radio Nowy Świat zaczęło nadawanie 10 lipca zeszłego roku, więc jego twórcy szykują się do świętowania rocznicy.

10 lipca minie rok od startu rozgłośni. Tego dnia o 6 rano Wojciech Mann powitał słuchaczy słowami:

To nie jest stara Trójka, to nie jest Nowa Trójka, to jest RNŚ.

markowskiGrzegorz Markowski wraca do występów. We Wrocławiu będzie bić rekord świata

Internetowa rozgłośnia, która utrzymuje się dzięki wpłatom patronów, planuje nadać specjalny koncert, który poprowadzi właśnie Wojciech Mann. W formule przypominającej prowadzony przez niego przez wiele lat program telewizyjny swoje umiejętności wokalne zaprezentują Młode Talenty. Chodzi o dziennikarzy Radia Nowy Świat, którzy zostali zrekrutowani w ramach konkursu ogłoszonego przez stację.

Zobacz wideo 2020 był przełomem dla polskich stacji radiowych. I krytyczny dla "Trójki"

Radio Nowy Świat tak świętuje urodziny. Wojciech Mann prowadzącym, a jego syn zaśpiewa?

Magda Jethon w trakcie przygotowań do startu RNŚ zapowiadała, że misją nowej stacji będzie m.in.  wychowanie nowego pokolenia profesjonalnych radiowców. Do zespołu dołączyli m.in. Mateusz Andruszkiewicz, Karol Berger i Marcin Mann. Zostali wybrani z ponad 1,5 tys. zgłoszeń.

Jak podaje serwis Press, jurorami oceniającymi ich występy będą m.in. Ania Rusowicz, Lena Piękniewska, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau i Adam Nowak, a z okazji urodzin powstała też specjalne piosenka. Tekst do utworu "Tango Nowy Świat" napisał Michał Rusinek, a muzykę skomponował Łukasz Borowiecki. Utwór zaśpiewają Monika Borzym, Wojciech Waglewski, Kuba Badach i Zbigniew Zamachowski.

Męskie Granie 2020Męskie Granie wraca! Będzie osiem koncertów w nowej formule

Gdy w kwietniu zeszłego roku ruszyła zbiórka na Radio Nowy Świat, organizatorzy zakładali, że do zrealizowania założeń potrzebne jest 250 tys. zł miesięcznie. W tym momencie wpłaty są na poziomie ponad 630 zł miesięcznie, stację finansowo wspiera ponad 30 tys. osób. Do tej pory RNŚ zebrało w ramach internetowej zbiórki na swoją działalność w sumie ponad 9,8 mln złotych.

Więcej o: