Kult odwołuje koncerty z powodu stanu zdrowia Kazika. Jest podłączony do aparatury

Kazik Staszewski wraz z zespołem Kult wrócił do koncertowania. Niestety, radość fanow nie trwała długo, ponieważ stan zdrowia piosenkarza pogorszył się. Został podłączony do specjalnej aparatury, która pomaga mu w oddychaniu, ale nie wiadomo, czy na jego stan zdrowia ma wpływ COVID-19.

"Walka trwa" - pisze na Facebooku Kazik, dodając zdjęcie w maseczce podłączonej do aparatury wspomagającej oddychanie.

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Kult. Kazik ma problemy zdrowotne

Dziś na facebookowym profilu Kultu zostało opublikowane zdjęcie Kazika, na którym widać, że jest podłączony do specjalistycznej aparatury. Fotografię opatrzono podpisem "Walka trwa". Internauci podzielili się w tej kwestii.

Jedni życzyli piosenkarzowi powrotu do zdrowia, a drudzy nawiązywali do komunikatu zespołu z 5 czerwca. "W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję" - napisali muzycy na Facebooku. Wówczas oświadczyli również, że Kult "Apartheidowi mówi zdecydowanie NIE", a grupa Kult nie weźmie udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni.

Kult odwołuje koncerty. Bilety zachowają swoją ważność

O odwołaniu koncertów poinformował na Facebooku zespół Kult. "Drodzy... bardzo nie lubimy przekazywać takich informacji... jednak niestety, z powodu nagłej niedyspozycji wokalnej Kazika, jesteśmy zmuszeni przełożyć jutrzejszy (16 czerwca) koncert Kult Akustik w łódzkim Klubie Wytwórnia, a także zaplanowany na dzień później koncert w CKK Jordanki w Toruniu" - napisali muzycy.

Kult przeprosił za niedogodności, wskazując jednak, że zdrowie Kazika jest dla nich najważniejsze. Zespół zapowiedział, że wkrótce poinformuje o nowych terminach koncertów. "Wszystkie dotychczas zakupione bilety automatycznie zachowają swoją ważność dla nowych dat" - zapewnili muzycy.

Więcej o: