Menedżer Kultu o stanie zdrowia Kazika: Ludzie żyją w szaleństwie

Kult odwołał najbliższe koncerty, a zdjęcie Kazika Staszewskiego w masce sprawiło, że pojawiły się plotki o koronawirusie. Teraz głos zabrał menedżer grupy.

Wieteska w rozmowie z Wirtualną Polską menedżer Kultu Piotr Wieteska powiedział, że stan zdrowia Kazika nie ma nic wspólnego z COVID-19:

Ludzie żyją w szaleństwie, wszystko kojarzą z COVID-em, jakby nie było innych chorób i innych dolegliwości. Kazik po prostu zdarł sobie głos, to się zdarza czasami.

Kult wraca do grania 21 czerwca

Kult poinformował o odwołaniu koncertów na Facebooku we wtorek. "Drodzy... bardzo nie lubimy przekazywać takich informacji... jednak niestety, z powodu nagłej niedyspozycji wokalnej Kazika, jesteśmy zmuszeni przełożyć jutrzejszy (16 czerwca) koncert Kult Akustik w łódzkim Klubie Wytwórnia, a także zaplanowany na dzień później koncert w CKK Jordanki w Toruniu" - napisali muzycy. Muzycy przeprosili za niedogodności, zaznaczając, że zdrowie Kazika jest dla nich najważniejsze. "Wszystkie dotychczas zakupione bilety automatycznie zachowają swoją ważność dla nowych dat" - zapewnili.

Sam Kazik zamieścił zdjęcie z maseczką na twarzy. Fotografia wywołała spekulacje na temat stanu jego zdrowia, część fanów sugerowała, że wokalista mógł zakazić się koronawirusem.

W środę w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że koncerty w Łodzi i Toruniu zostają przeniesione na kolejny tydzień. Kult zagra 21 czerwca w łódzkim Klubie Wytwórnia (start godz. 19:00) oraz 26 czerwca w CKK Jordanki w Toruniu (początek również o godz. 19:00). Aktualny zdaniem Wieteski jest także koncert w Poznaniu, zaplanowany na 18 czerwca.

Zobacz wideo Polecamy płyty na wakacje. I nie tylko

W tym tygodniu Kult pokazał swój najnowszy teledysk do piosenki "Wiara". Kazik Staszewski w tekście poruszył temat wiary, kleru i między innymi sprawy pedofilii i tuszowania jej przypadków wśród księży.

Więcej o: