Spotify wspiera Pride Month. Powstały nowe playlisty we współpracy z polskimi artystami LGBTQ+

Jak co roku czerwiec to czas celebrowania wolności, równości i tolerancji. W tym okresie Spotify okazuje szczególne wsparcie queerowym twórcom i społeczności LGBTQ+ i uruchamia tematyczne playlisty. Twarzami polskiej odsłony kampanii zostali m.in.: Micuła, thekayetan, Antonina czy WaluśKraksaKryzys.

Po roku oczekiwania na ulice polskich miast wracają Marsze Równości! Z tej okazji najpopularniejsza platforma muzyczna na świecie, Spotify, prezentuje nowe playlisty promujące queerowych artystów, celebrując w ten sposób różnorodność i wyjątkowość podczas Miesiąca Dumy.

Zobacz wideo Miłość i muzyka łączą się nie tylko w piosenkach. Uczucie doprowadziło niektóre zespoły do rozpadu

Spotify świętuje Miesiąc Dumy z nowymi playlistami

Z muzyką i pieśnią na ustach będzie można pomaszerować już 19 czerwca podczas warszawskiej Parady Równości. Do spaceru przyda się odpowiedni repertuar, który z nawiązką zapewnią playlisty: 

  • Pride Polska - przygotowana we współpracy z polskimi artystami reprezentującymi środowisko LGBTQ+, a wśród nich Micuła, thekayetan, Antonina, WaluśKraksaKryzys, jak również NANGA, Caville, Yulia i wielu innych;
  • Tęczowe Party - playlista pełna najpopularniejszych lokalnych i międzynarodowych utworów autorstwa twórców wspierających lub należących do społeczności LGBTQ+. Znajdziemy na niej takie kultowe kawałki jak "Born This Way" Lady Gagi, "Believe" w wykonaniu Cher czy "Stronger" Britney Spears.

Każda z playlist jest pełna wyjątkowych utworów, opowiadających o akceptacji własnej wyjątkowości, które pozwolą wypełnić atmosferą miłości i równości wszystkie zbliżające się imprezy. Przez cały czerwiec użytkownicy Spotify zyskają również dostęp do specjalnej zakładki Pride zawierającej wyjątkowe brzmienia ze wszystkich stron świata oraz dedykowane playlisty z porywającą muzyką do świętowania Miesiąca Dumy z podniesioną głową. Pod zakładką słuchacze znajdą także polecane podcasty poruszające tematykę równości i tolerancji.

Więcej o: