Mata wypuścił nową piosenkę i nawiązał do utworu Quebo. W teledysku wystąpił Michał Milowicz

Mata wypuścił nowy kawałek, zatytułowany "Kiss cam (podryw roku)". W teledysku 21-letniego rapera pojawia się Michał Milowicz. Utwór zapowiada drugą płytę Maty.

"Kiss cam (podryw roku)" promuje drugi album Maty - "Młody Matczak", którego premiera jest zaplanowana na 21 września.

Mata "Kiss cam (podryw roku) - teledysk

Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiada Nastazja Gonera, a za zdjęcia Igor Połaniewicz. Mata w kawałku nawiązał do utworu Quebonafide i jego duetu z Klaudią Szafrańską - "Candy". Raper zarapował lekko zmienione słowa artysty:

Wybaczysz moje wady i moje błędy/Zrozumiesz moje dziaby i krzywe zęby.

W oryginalnym utworze Quebo tekst brzmi następująco:

A wtedy Ty wybaczasz moje wady, wybaczasz błędy/ Rozumiesz moje dziaby i złote zęby.

Piosenka utrzymana jest w gitarowym brzemieniu i opowiada historię miłosną. W ciągu siedmiu godzin od premiery teledysk w serwisie You Tube został odtworzony ponad 718 tysięcy razy. 

 

Mata zdobył popularność dzięki swojemu pierwszemu utworowi "Patointeligencja". Raper pojawił się niemalże znikąd i z miejsca podbił raperski świat. W swoim kawałku opowiadał o zepsuciu wśród elit, "bananowej" młodzieży, narkotykach, alkoholu. Potem była też "Patoreakcja" - swoista kontynuacja wcześniejszego utworu, w której bezkompromisowo opowiedział o tym, co działo się po jego publikacji.

Zobacz wideo Sampling. O co w tym chodzi? Którzy artyści z tego korzystają? [Popkultura Extra]

Jego wydany w styczniu zeszłego roku debiutancki krążek "100 dni do matury" sprawił, że rapera uznaje się za jedną z sensacji 2020 roku. Pojawił się choćby u boku Katarzyny Nosowskiej na koncercie Męskie Granie 2020. 

Twórcą jego pseudonimu artystycznego był ojciec, profesor prawa Marcin Matczak, który wymyślił go podczas wspólnych wakacji w 2012 roku.

Więcej o: