Sanah pochwaliła się szczęśliwą nowiną! Artystka obroniła pracę magisterską. Co studiowała?

Sanah to jedna z najpopularniejszych polskich artystek młodego pokolenia. Artystka pochwaliła się na Instagramie, że właśnie skończyła studia i obroniła pracę magisterską. Wokalistka studiowała instrumentalistykę na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Zobacz wideo Sanah rozmawia z Jessie Ware. Dzieci gwiazdy bohaterami drugiego planu

"Pani magister Sanah" - napisała dumnie wokalistka pod zdjęciem, które zamieściła na Instagramie. Jeszcze niedawno artystka wspominała w wywiadach, że myśl o dyplomie ją stresuje. Teraz na szczęście może już odetchnąć z ulgą.

 

- Przejmuję się bardzo, bo muszę zagrać cały koncert Szymanowskiego i nie wiem, czy to spamiętam, bo to jest chyba z 12 czy 13 stron i dla mnie to jest trochę dużo - mówiła kilka tygodni temu w rozmowie z "Dzień dobry TVN".

Sanah o stresie związanym z obroną i nadmiarem obowiązków: Nie wiem, w co włożyć ręce

W majowym wywiadzie dla Onetu Sanah przyznała, że kariera i studia pochłaniają jej dużo czasu. - Nie wiem już, w co włożyć ręce. W tym wszystkim muszę jeszcze znaleźć czas, żeby grać na skrzypcach, ponieważ obok trasy koncertowej przygotowuję się także do obrony pracy magisterskiej na studiach. Stresuję się, że nie zdążę ze wszystkim - powiedziała, dodając, że jest jednak zadowolona ze swoich wyborów.

- Zawsze będę uważać, że przygotować się można jeszcze lepiej. Jestem z siebie bardzo dumna, ponieważ w ogóle nie chciałam iść na "magisterkę". Na szczęście się zdecydowałam. Teraz muszę skupić się na tym, by moja gra na skrzypcach była jak najlepsza. Czasami trudno mi pogodzić studia z życiem na scenie. Szkoda, że moja przygoda ze skrzypcami w sensie studenckim dobiega końca - powiedziała. 

Kim jest Sanah?

Zuzanna Irena Jurczak, znana jako Sanah, to polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i skrzypaczka. Urodziła się w roku 1997 w Warszawie, a naukę muzyczną rozpoczęła już w wieku sześciu lat. Rok później zaczęła uczyć się gry na skrzypcach, a w piątej klasie szkoły podstawowej - na pianinie. Nazywana jest "księżniczką polskiego popu". Jej debiutancki album "Królowa dram" podbił polską scenę muzyczną - wokalistka otrzymała za niego między innymi trzy nominacje do Fryderyków, a także do MTV Europe Music Awards 2020 oraz cztery nagrody w Opolu. W maju tego roku artystka wydała swoją drugą płytę pt. "Irenka". Wydawnictwo szybko znalazło się na liście Top 10 Global Album Debuts na Spotify, czyli liście najczęściej słuchanych nowych płyt weekendu na całym świecie. 

Więcej o: