MKDNiS: Od soboty więcej osób będzie mogło uczestniczyć w koncertach i wydarzeniach sportowych

Od soboty więcej osób będzie mogło uczestniczyć jednocześnie w koncertach i wydarzeniach sportowych - informuje Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zmianę wprowadza rozporządzenie Rady Ministrów z 23 czerwca.

Resort w komunikacie wyjaśnia, że w koncercie zespołu muzycznego - czy to na otwartym powietrzu, czy w pomieszczeniu, jeśli jest wydzielona widownia, organizator będzie mógł udostępnić publiczności 75 procent liczby miejsc. W przypadku imprez plenerowych bez wydzielonej widowni, w wydarzeniu będzie mogło wziąć udział nie więcej 250 osób, zaś imprez w pomieszczeniu 1 osoba na 10 metrów kwadratowych jego powierzchni. Podczas koncertów obowiązuje zasada zachowania odległości 1,5 metra pomiędzy widzami lub słuchaczami oraz nakaz zakrywania ust i nosa.

Koncerty z większą publicznością. Także kina, teatry, opery... 

Resort przypomina, że od soboty 75 procent liczby miejsc na widowni będą mogły udostępniać także kina, teatry, opery, filharmonie i grupy cyrkowe, a także domy i ośrodki kultury w zakresie związanym z przygotowaniem i realizacją wydarzeń artystycznych, wystaw oraz projekcją filmów lub nagrań wideo. W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni muszą one zapewnić zachowanie 1,5 metrowej odległości pomiędzy widzami lub słuchaczami.

Analogiczne zasady będą od soboty obowiązywały także na basenach, w aquaparkach i zamkniętych obiektach sportowych.

Zobacz wideo Po co artyści korzystają z masek? Daft Punk twierdzili, że są robotami

Natomiast w wydarzeniach, zajęciach sportowych lub współzawodnictwie sportowym odbywającym się na otwartym powietrzu poza obiektami sportowymi zgodnie z rozporządzeniem może uczestniczyć jednocześnie w grupie nie więcej niż 500 osób. Jeśli w wydarzeniu bierze udział więcej niż jedna grupa uczestników, odstęp czasowy pomiędzy grupami musi wynosić 15 minut.

MKDNiS w komunikacie przypomina, że do podanych limitów nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Więcej o: