Imagine Dragons zagrają w Polsce. Będą gwiazdą jednego z największych polskich festiwali

Fani Imagine Dragons od dawna czekają na powrót grupy do Polski. Tym bardziej ucieszyła ich informacja, że zespół zagra w naszym kraju już w 2022 roku! Imagine Dragons pojawią się na polskim festiwalu muzycznym Open'er Festival.

Kiedy w marcu Imagine Dragons zaprezentowali "Follow You" i "Cutthroat" - swoje pierwsze kawałki od 2018 roku i zapowiedzieli nowy album, fani nie mieli wątpliwości, że chcą koniecznie usłyszeć nowe single na żywo w Polsce.

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Imagine Dragons znów w Polsce. Zespół zagra już w 2022

Zespół Imagine Dragons wróci do Polski już w 2022 roku. Członkowie zespołu wystąpią w ramach nadchodzącej edycji gdyńskiego Open’er Festival i zagrają w roli co-headlinerów. Jak podaje portal Rytmy.pl, prawdopodobnie podczas koncertu grupy będziemy mogli spodziewać się już nowego materiału, który zapowiadają ostatnie single zespołu - "Follow You" oraz "Cutthroat".

Imagine Dragons zagrają na lotnisku Gdynia - Kosakowo 29 czerwca 2022 roku i będą gwiazdami pierwszego dnia festiwalu, który potrwa od 29 czerwca do 2 lipca.

Imagine Dragons. Początki amerykańskiej formacji

Amerykańska formacja Imagine Dragons powstała w 2009 roku z inicjatywy Dana Reynoldsa. Muzycy grają muzykę na pograniczu rocka, popu, elektroniki, a nawet hip-hopu. W 2012 roku ukazał się ich debiutancki album "Night Visions", który trafił na drugie miejsce listy przebojów Billboard 200. Pochodzący z niego utwór "Radioactive" (umieszczony również na EP "Continued Silence") stał się jednym z największych hitów roku, zdobywając dla zespołu ich pierwsze Grammy w karierze - informuje portal.

Z kolei ich drugi album, "Smoke + Mirrors" (2015), zadebiutował na szczycie w USA i UK. Kolejne albumy, "Evolve" (2016) i "Origins" (2018), dzięki takim kawałkom jak "Believer", "Thunder" czy "Natural" również były udane i dobrze oceniane przez krytyków.

Imagine Dragons zagrali koncert swój pierwszy koncert w Polsce 2 lutego 2016 roku  Atlas Arena w Łodzi.

Więcej o: