Damiano David z grupy Maneskin pocałował na scenie gitarzystę. "Miłość nigdy nie jest zła"

Wokalista zespołu Maneskin Damiano David i gitarzysta Thomas Raggi pocałowali się na scenie Sopot SuperHit Festival. Chwilę później David zwrócił się do Polaków słowami wspierającymi osoby LGBT+.

Maneskin wystąpił w Sopocie z trzema utworami. Pod koniec ostatniej piosenki dwóch członków zespołu pocałowało się, po czym wokalista zespołu zwrócił się do publiczności. David podkreślił, mówiąc o pocałunku, że Manskin jest za tym, by także w Polsce mogły dziać się takie rzeczy. Dodał, że każdy ma prawo to robić bez strachu, ma prawo być wolnym i być kim chce.

Maneskin na scenie Sopot SuperHit Festival wspiera społeczność LGBTQIA+

Wideo znalazło się już na oficjalnym profilu włoskiego zespołu. Można tam przeczytać także słowa, które padły ze sceny w Operze Leśnej i zdanie:

Równe prawa dla społeczności LGBTQIA+!
 

Dziękując na Instagramie polskiej publiczności za ciepłe przyjęcie, zespół podkreślił także: "miłość nigdy nie jest zła".

To pierwszy występ Włochów w Polsce. Maneskin wygrał tegoroczną Eurowizję dzięki piosence "Zitti E Buoni". Jeszcze zanim to się stało, Damiano David tak przybliżał fanom tę piosenkę:

To rockowa piosenka o mocno gitarowym brzmieniu. Całość jest bardzo energetyczna. Tekst ma takie przesłanie - mówimy "zamknij się" do otaczających nas hejterów i robimy swoje.
Zobacz wideo Co zrobić, by wygrać Eurowizję? Analizujemy sympatie widzów na podstawie przykładów z zeszłych lat

To grupa założona w 2016 roku, a w jej skład wchodzą: wokalista Damiano David, Victoria De Angelis i Thomas Raggi (gitary) oraz perkusista Ethan Torchio. Młodzi muzycy brali wcześniej udział we włoskim "X Factorze" oraz zwyciężyli podczas festiwalu piosenki w San Remo, co zagwarantowało im miano reprezentantów Włoch podczas tegorocznej Eurowizji. A już 19 sierpnia zagrają pierwszy pełnowymiarowy koncert w Polsce.

Więcej o: