Wiadomo już, kiedy będzie festiwal w Opolu. TVP ma umowę z miastem

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się w tym roku od 3 do 6 września. Przez dekady impreza odbywała się na przełomie wiosny i lata, do czego planowano wrócić w zeszłym roku, jednak na drodze stanęła pandemia koronawirusa.

Prezes TVP Jacek Kurski i prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podpisali umowę dotyczącą organizacji imprezy. Podpisana umowa to ostatnie z rocznych porozumień zawartych w ramach trzyletniej umowy między Telewizją a Miastem w 2019 roku w sprawie organizacji festiwali w Opolu. Wiadomo już, że dyrektorem artystycznym festiwalu będzie Remigiusz Trawiński, a kierownikiem muzycznym Grzegorz Urban. Rzeczniczką prasową została Agata Konarska.

Męskie Granie 2020Męskie Granie 2021 - jest nowy singiel! W składzie Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło oraz Vito Bambino

Festiwal w Opolu po raz trzeci z rzędu jesienią

- Chcę wszystkich zapewnić, że tegoroczny festiwal będzie wspaniałym widowiskiem muzycznym, które dostarczy nam niezapomnianych przeżyć - powiedział prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

To już trzeci rok, gdy festiwal w Opolu odbędzie się jesienią, a nie na przełomie wiosny i lata. W 2020 roku powodem była pandemia koronawirusa, a po raz pierwszy datę zmieniono na wrzesień w 2017 roku w związku z burzą wokół rzekomego odsunięcia Kayah od występu w Opolu przez prezesa TVP Jacka Kurskiego, co wywołało falę rezygnacji innych artystów z pojawienia się na imprezie. 

Zobacz wideo Telewizja nie była gotowa na ten program. Maryla Rodowicz miała rozmach [Popkultura Extra]

Wkrótce rozpocznie się nabór kandydatów do koncertów: Premiery i Debiuty. Uczestników koncertów wybierze Rada Artystyczna. W zeszłym roku w tym pierwszym konkursie wygrała Lanberry z piosenką "Plan awaryjny", w drugim zwycięstwo przypadło Kamilowi Czeszelowi. 

Ryan Gosling zagra Gray ManaNajdroższy film Netfliksa, w roli głównej Ryan Gosling. Na podstawie tej powieści

Transmisje zeszłorocznych festiwalowych koncertów przyciągnęły do TVP1 i TVP Polonia średnio 1,77 mln widzów.

Więcej o: