Maria Peszek nago w teledysku do "Ave Maria". "W imię matki, i córki, i brzucha świętego"

Nagie kobiety unoszące się spokojnie na wodzie, a wśród nich Maria Peszek - to jeden z kadrów do teledysku do utworu "Ave Maria" - drugiego singla zapowiadającego kolejny album tudyjny artystki.

W tekście pojawiają się wulgaryzmy, w teledysku nagość - Maria Peszek znana jest z tego, że bez ogródek i używając mocnych środków wyrazu komentuje na swoich płytach polityczno-społeczną rzeczywistość. Producentem i współautorem muzyki do utworu "Ave Maria" jest Kamil Pater, a reżyserem teledysku - Krzysztof Grajper. Premiera płyty została zaplanowana na 10 września 2021 roku. 

Tak o wideoklipie mówi sama Maria Peszek: 

Twórca klipu, Grajper, powiedział, że chciałby, żeby ten obraz był mostem. Szansą na światło. I wymyślił krainę AVE MARIA. Jest w niej wszystko co kocham: wolność i dużo tlenu. Chciałabym żyć w takim miejscu. A Wy? 

 Maria Peezek "Ave Maria" - zobacz teledysk

 

W tekście Peszek śpiewa m.in.:

nie jestem fajna /nie jestem miła

nie jestem grzeczna /i nikogo nie będę pytać

i nikogo nie będę słuchać /i na nic nie będę czekać

i nikogo nie będę słuchać /tylko tego brzucha , który robi bum 

wybucham jak Wuhan /prowadzi mnie brzuch

w imie matki i córki brzucha świętego/

Była gruba, byłam chuda /Teraz będę szczęśliwa"

"Ave Maria" to piąty studyjny album Marii Peszek – wokalistki, aktorki, autorki tekstów, performerki. Autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną, Maria Peszek wielokrotnie wywoływała skrajne emocje, jasno i otwarcie wyrażając swoje poglądy. Na krążku znajdzie się 10 utworów, w tym pierwszy singiel "Virunga", który wokalistka zadedykowała osobom LGBT+

Zobacz wideo Historia nagości w polskim kinie [Popkultura Extra]

Maria Peszek rozpoczęła karierę muzyczną w 2005 roku, publikując płytę "Miasto mania". Materiał powstał we współpracy z Wojtkiem Waglewskim i jego synami - Fiszem i Emade. Trzy lata po debiucie ukazał się drugi długogrający album artystki, zatytułowany "Maria Awaria". Album został wyprodukowany przez Andrzeja Smolika. Obydwa krążki zapewniły Marii Peszek tytuł jednej z najpopularniejszych artystek na scenie alternatywnej w naszym kraju. W październiku 2012 ukazał się kolejny bestsellerowy, platynowy album Marii Peszek, "Jezus Maria Peszek". Ostatnim studyjnym wydawnictwem utytułowanej artystki jest wydany w 2016 roku album "Karabin".

Więcej o: