Brodka, Tymek i Urbanski z nową wersją hitu Edyty Bartosiewicz. To zapowiedź serialu "Rojst'97"

"Rojst'97" to druga odsłona doskonałej produkcji, którą promował utwór Izabeli Trojanowskiej w wykonaniu Moniki Brodki. Nowe odcinki to nowa piosenka - tym razem "Ostatni" Edyty Bartosiewicz. Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn wracają jako dziennikarze w serialu Jana Holoubka 7 lipca.

"Ostatni" w wykonaniu Tymka i Brodki ma wprowadzić widzów serialu Netfliksa w klimat lat 90. Za produkcję muzyczną odpowiada Urbanski.

"Rojst'97" poza kryminalną intrygą jest również opowieścią o latach 90. w Polsce czasu transformacji oraz "powodzi tysiąclecia", która nawiedziła południowy zachód Polski w 1997 roku. Na ekranie zobaczymy ponownie Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika i Zofię Wichłacz, do których dołączą Magdalena Różczka i Łukasz Simlat.

Zobacz wideo "Rojst ‘97", czyli kolejna podroż w czasie - oficjalny zwiastun

Brodka, Tymek i Urbański i utwór "Ostatni" - zobacz teledysk z bohaterami serialu "Rojst'97"

Tymek i Brodka, zainspirowani tajemniczą fabułą serialu, nagrali autorską wersję utworu utrzymaną w stylistyce lat 90.

 

W oryginale utwór "Ostatni" wykonuje Edyta Bartosiewicz - polska ikona muzyki pop i rockowej. Teraz ten znany przebój usłyszymy w zupełnie nowej aranżacji wyprodukowanej przez Wojtka Urbańskiego, który mówi:

'Ostatni' Edyty Bartosiewicz to prawdopodobnie najpiękniejsza ballada w historii polskiego popu. Zmierzenie się z tak ikonicznym numerem było sporą odpowiedzialnością. Nie uznaję tworzenia coverów gorszych od oryginałów. Za każdym razem staram się dostarczać coś, co wniesie świeżość poprzez brzmienie i zaskoczenie poprzez formę. Razem z pianistą Patrykiem Kraśniewskim szukaliśmy takich rozwiązań muzycznych, które nie zgubią piękna tej romantycznej kompozycji i dodadzą do niej tajemnicę i mrok rodem z serialu 'Rojst’97'.

W klipie wyreżyserowanym przez Alana Willmana poza muzykami pojawiają się również serialowe postaci grane przez Magdalenę Różczkę (wciela się w policjantkę), Łukasza Simlata (gra jej partnera), Andrzeja Seweryna (serialowy Witold Wanycz), Zofię Wichłacz (żona Piotra Zarzyckiego, granego przez Ogrodnika) i Piotra Fronczewskiego (kierownika restauracji w hotelu Centrum). Niemym bohaterem wideo jest też sam hotel Centrum - miejsce, w którym każdy skrywa mroczne sekrety, a który jest także jednym z miejsc ważnych dla rozwoju akcji w produkcji Netfliksa.

Więcej o: