Pol'and'Rock pierwszy raz od 2016 roku nie jest imprezą wysokiego ryzyka

"Komenda Powiatowa Policji w Gryficach wystawiła opinię na temat Pol'and'Rock Festival 2021. Pierwszy raz od 2016 roku Festiwal nie dostał opinii imprezy masowej z podwyższonym ryzykiem" - poinformował na Facebooku Jurek Owsiak. A marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz przekazał, że pojawią się dodatkowe, specjalne pociągi dla festiwalowiczów.

W 2021 roku odbędzie się 27. Pol'and'Rock Festival. Impreza potrwa od 29 do 31 lipca, a w związku z pandemią koronawirusa, zorganizowana zostanie na lotnisku Makowice-Płoty w województwie zachodniopomorskim

Zobacz wideo Owsiak do TVP: Możecie mówić o nas co chcecie. Nie jesteście moją telewizją

Jurek Owsiak: Pierwszy raz od 2016 roku Festiwal nie dostał opinii imprezy masowej z podwyższonym ryzykiem.

W 27. edycji festiwalu udział będzie mogło wziąć 200 osób niezaszczepionych, a limit wszystkich uczestników wynosi 20 tys. Tegoroczny festiwal po raz pierwszy jest imprezą biletowaną. Organizatorzy wprowadzili opłatę, aby zapewnić uczestnikom środki higieniczne - m.in. maseczki, płyny do dezynfekcji oraz szybkie testy na koronawirusa

Andrzej Kunt i Jurek Owsiak podczas konferencji prasowej na Przystanku Woodstock, 2016 Pol'and'Rock nie wróci do Kostrzyna? Burmistrz odpowiedział Jurkowi Owsiakowi

Na początku lipca Jurek Owsiak przekazał "dobrą, festiwalową wiadomość". "Komenda Powiatowa Policji w Gryficach wystawiła opinię na temat Pol'and'Rock Festival 2021. Pierwszy raz od 2016 roku Festiwal nie dostał opinii imprezy masowej z podwyższonym ryzykiem" - wyjaśnił Owsiak.

Liczba pociągów zostanie podwojona na czas przed, w trakcie i po festiwalu  

"Przed, w trakcie, a nawet jeszcze po festiwalu, przez wszystkie sześć dni, od wtorku 27 lipca do niedzieli 1 sierpnia włącznie - PODWOIMY liczbę pociągów regionalnych kursujących na trasie Szczecin - Kołobrzeg przez PŁOTY! Pociągi będę kursowały średnio co godzinę" - przekazała Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. 

Podobnie jak w ubiegłym roku, także podczas 27. edycji festiwalu zostanie przeprowadzona transmisja online z wydarzenia. "W tym roku Festiwal Pol'and'Rock ma formę hybrydową, a tych, którzy nie zdobyli wejściówek na wydarzenie, zapraszamy na transmisję koncertów i spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych, która będzie dostępna, m.in. na YouTube, Twitchu i Facebooku. Internauci będą mogli spędzić ponad 50 godzin na internetowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Pol'and'Rock Festival będzie też można oglądać i słuchać na platformie Onet.pl i na antenie Antyradia"- przekazali organizatorzy.

Podczas tegorocznego Pol'and'Rock Festival na scenie wystąpią m.in. Pidżama Porno, Raz Dwa Trzy, Kasia Kowalska, Renata Przemyk, Hańba! Black River oraz Dżem. 

Rojst'97 - wywiad "Lata 90. to czas twardych facetów. Pociągało nas, by pokazać, jak widziały to kobiety"

Więcej o: