Billie Eilish o cieniach sławy w nowym utworze. "Wpadł do mnie ładny chłopak - kazałam mu podpisać NDA"

Billie Eilish prezentuje oficjalny teledysk do najnowszego singla "NDA". To kolejna zapowiedź drugiego albumu artystki, "Happier Than Ever", który ukaże się 30 lipca. Po delikatnym "Your Power" i zadziornym "Lost Cause" przyszedł czas na powrót do mrocznej estetyki, doskonale znanej fanom Eilish z poprzedniego albumu.

"NDA" to bardziej mroczna odsłona "Happier Than Ever". Billie EIlish samodzielnie wyreżyserowała mrożący krew w żyłach teledysk. W klipie oglądamy artystkę oraz 25 profesjonalnych kierowców-kaskaderów, którzy (po niezliczonych godzinach prób) jadą z pełną prędkością po jezdni, a środkiem ulicy przechadza się sama Billie. Wideo nagrano w jednym ujęciu, bez pomocy dublerów czy nakładania efektów specjalnych na samochody. Efekt zwala z nóg!

Zobacz wideo Popkultura odc. 82. Przyjmiecie nasze wakacyjne wyzwanie?

Billie Eilish zapowiada płytę "Happier Than Ever" kolejnym singlem

Singiel "NDA" (NDA to skrót z j. angielskiego od non-disclosure agreement, oznacza umowę o zachowaniu poufności) można uznać za brzmieniowe przedłużenie płyty "when we all fall asleep, where do we go?". W tekście Eilish szczerze opowiada o tym, że sława wcale nie jest tak kolorowa, jak może się wydawać - wręcz przeciwnie. Przywołuje m.in. trudności w relacjach i prawdziwą historię o stalkerze, który ubiegłej wiosny ciągle pojawiał się w okolicach jej domu rodzinnego, dopóki sąd nie nałożył na niego zakazu zbliżania się. Wokalistka w "NDA" rozważa nawet zmianę zawodu - byle tylko gdzieś zniknąć.

 

Pierwszy singiel zapowiadający nowy album Billie Eilish, "Your Power" zadebiutował na 10. miejscu Billboard Hot 100, a w ciągu dwóch tygodni od premiery zgromadził ponad 150 mln streamów. Na początku 2021 Billie zdobyła dwie nagrody Grammy: za Nagranie roku ("everything i wanted") oraz Najlepszy utwór napisany do medium wizualnego ("No Time To Die").

W lutym na Apple TV+ odbyła się premiera filmu dokumentalnego "Billie Eilish: świat lekko zamglony" w reżyserii R.J. Cutlera. W maju do sprzedaży trafił książkowy debiut artystki – "BILLIE EILISH", czyli zachwycająca wizualna opowieść o życiu gwiazdy. Polskim wydawcą jest SQN. Fani w książce mogą oglądać setki niepublikowanych wcześniej zdjęć, osobiście wybranych przez Billie. Na początku czerwca do serwisów cyfrowych trafiła kolejna zapowiedź płyty, utwór "Lost Cause".

Krążek "Happier Than Ever" ukaże się 30 lipca. Wydawnictwo zostało napisane przez Billie i jej brata FINNEASA, który jest także producentem płyty.

Więcej o: