BTS z nowym teledyskiem. Ed Sheeran jest jednym z twórców "Permission to Dance"

Nowy teledysk koreańskiego zespołu BTS zadebiutował kilka godzin temu, a już obejrzany został prawie 38 mln razy. Ed Sheeran jest jedną z osób, która pracowała przy stworzeniu utworu "Permission to Dance".

"Permission to Dance" to kawałek, który ukazał się na krążku "Butter". Teraz BTS podzielił się z fanami teledyskiem do piosenki.

Cannes - Matt Damon i Camille CottinMatt Damon wzruszył się do łez. Tak dobrze Cannes przyjęło jego nowy film

BTS "Permission to dance". Teledysk do piosenki, którą pisał m.in. Ed Sheeran już jest

Utwór napisali Ed Sheeran, Steve Mac, Johnny McDaid i Jenna Andrews, a wyprodukowany został przez Maca, Andrews i Stephena Kirka. Za reżyserię wideoklipu odpowiadają Yong Seok Choi i Woogie Kim. RM, Suga, J-Hope, Jung Kook, V, Jimin i Jin tańczą m.in. na patio i przy pralni w tym pogodnym klipie, który ma być wakacyjną propozycją dla wielbicieli południowokoreańskiej grupy.

 

"Permission to Dance" to trzecia piosenka, którą BTS śpiewa po angielsku. Zespół wykona numer podczas występu 13 i 14 lipca w programie "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon".

'Kruk. Czorny Woron nie śpi'Czorny woron nie śpi. Posępny detektyw wraca, by rozwiązać kolejną sprawę

BTS to boysband utworzony w 2013 przez specjalistów z wytwórni Big Hit Entertainment. W 2019 roku BTS stał się pierwszym zespołem z Azji, którego utwory na Spotify miały ponad 5 miliardów odtworzeń, a już we wrześniu 2017 roku BTS stał się pierwszą formacją K-Pop, która pojawiła się na liście Global 50 Spotify z utworem "DNA". Dzięki utworowi "On" grupa triumfowała podczas rozdania nagród MTV VMA w sierpniu zeszłego roku - zwyciężyli w kategoriach za najlepszy teledysk popowy, K-Popowy i za najlepszą choreografię. W 2020 roku otrzymali nominację do nagrody Grammy za numer "Dynamite".

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Do tej pory zespół wydał sześć studyjnych albumów na rynku południowokoreańskim, a cztery na rynku japońskim. Są jednak popularni na całym świecie. BTS to pierwszy koreański artysta, który osiągnął 1. miejsce na liście albumów Billboard 200.

Więcej o: