BTS z nowym teledyskiem. Ed Sheeran jest jednym z twórców "Permission to Dance"

Nowy teledysk koreańskiego zespołu BTS zadebiutował kilka godzin temu, a już obejrzany został prawie 38 mln razy. Ed Sheeran jest jedną z osób, która pracowała przy stworzeniu utworu "Permission to Dance".

"Permission to Dance" to kawałek, który ukazał się na krążku "Butter". Teraz BTS podzielił się z fanami teledyskiem do piosenki.

BTS "Permission to dance". Teledysk do piosenki, którą pisał m.in. Ed Sheeran już jest

Utwór napisali Ed Sheeran, Steve Mac, Johnny McDaid i Jenna Andrews, a wyprodukowany został przez Maca, Andrews i Stephena Kirka. Za reżyserię wideoklipu odpowiadają Yong Seok Choi i Woogie Kim. RM, Suga, J-Hope, Jung Kook, V, Jimin i Jin tańczą m.in. na patio i przy pralni w tym pogodnym klipie, który ma być wakacyjną propozycją dla wielbicieli południowokoreańskiej grupy.

 

"Permission to Dance" to trzecia piosenka, którą BTS śpiewa po angielsku. Zespół wykona numer podczas występu 13 i 14 lipca w programie "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon".

BTS to boysband utworzony w 2013 przez specjalistów z wytwórni Big Hit Entertainment. W 2019 roku BTS stał się pierwszym zespołem z Azji, którego utwory na Spotify miały ponad 5 miliardów odtworzeń, a już we wrześniu 2017 roku BTS stał się pierwszą formacją K-Pop, która pojawiła się na liście Global 50 Spotify z utworem "DNA". Dzięki utworowi "On" grupa triumfowała podczas rozdania nagród MTV VMA w sierpniu zeszłego roku - zwyciężyli w kategoriach za najlepszy teledysk popowy, K-Popowy i za najlepszą choreografię. W 2020 roku otrzymali nominację do nagrody Grammy za numer "Dynamite".

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Do tej pory zespół wydał sześć studyjnych albumów na rynku południowokoreańskim, a cztery na rynku japońskim. Są jednak popularni na całym świecie. BTS to pierwszy koreański artysta, który osiągnął 1. miejsce na liście albumów Billboard 200.

Więcej o: