Radio Nowy 安iat obchodzi pierwsze urodziny. 砰czenia sk豉da m.in. Radio 357: Z wami ra幡iej

10 lipca mija rok od startu Radia Nowy 安iat - internetowej rozg這郾i, kt鏎 za這篡li byli dziennikarze Programu III Polskiego Radia. Z tej okazji ekipa RN przygotowa豉 moc atrakcji, m.in. koncert prowadzony przez Wojciecha Manna. W sieci p造n 篡czenia od s逝chaczy - specjalny wpis przygotowa這 tak瞠 Radio 357.

Przekroczony próg 10 mln zł ze zbiórki społecznej, 30324 patronek i patronów udzielających comiesięcznego wsparcia na kwotę 633 866 zł, prawie 100-osobowy zespół antenowy i 74 audycje każdego tygodnia – to bilans rocznej działalności Radia Nowy 安iat. 10 lipca mija rok od momentu, gdy Wojciech Mann słowami "To nie jest stara Tr鎩ka, to nie jest Nowa Trójka, to jest Radio Nowy Świat" przywitał słuchaczy nowej rozgłośni. 

Zobacz wideo 2020 był przełomem dla polskich stacji radiowych. I krytyczny dla "Trójki"

Pierwsze urodziny Radia Nowy Świat z pompą

Lipcowy start RNŚ w 2020 był wydarzeniem bez precedensu w historii rozwoju radia w Polsce m.in. w kontekście słuchalności. Twórcy radia podają, że tydzień po uruchomieniu rozgłośni, słuchacze włączali i Radio Nowy Świat prawie pół miliona razy (494 062) dziennie, zaś na godzinę włączano je ponad 36 tysięcy razy (36 038). Obecnie średnia słuchalność wynosi ok. 400 tys. sesji dziennie. Teraz ekipa Radia Nowy Świat może z pompą celebrować pierwsze urodziny.

Życzenia płyną z wielu stron, nie tylko od licznych patronów i patronek. "Co to był za rok! Dzięki, że zdobyliście się wtedy na odwagę i pokazaliście, że można inaczej. Dzięki za wspólne urządzanie rynku radiowego po nowemu. Z Wami raźniej przecierać ten szlak. Brawa za każdy Wasz sukces i wszystkiego dobrego na kolejny rok. Żoliborz pozdrawia Wilanów, trzymajcie się, sto lat!" - taki wpis z życzeniami dla Radia Nowy Świat pojawił się w sobotnie przedpołudnie na facebookowym profilu Radia 357. 

Co na antenie RNŚ? O godz. 10:00 wyemitowano specjalne, trzygodzinne wydanie Koncertu Życzeń: poprowadzą go Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk i Wojciech Malajkat. Dużym wydarzeniem - jak zapowiada redakcja - będzie popołudniowa audycja wyjazdowa, która zostanie zrealizowana z udziałem Patronów i słuchaczy. Poprowadzi ją Michał Porycki, a jego gośćmi będą dziennikarze radia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00. 

Przez cały dzień prezentowane będą również audycje specjalne, a o 18:00 - program Magdy Jethon i Marii Zamachowskiej "To jest Radio Nowy Świat" – historia radia od pomysłu, poprzez rozpoczęcie zbiórki, aż do dziś. Punktem kulminacyjnym soboty będzie o godz. 19:00 "Szansa na szympansa". Format tego koncertu ma przypominać program "Szansa na sukces", który dawniej prowadził Wojciech Mann. Tak będzie i tym razem. Redaktor naczelna Magda Jethon zastrzega jednak, że nie chodzi o rozstrzyganie konkursu, a o zwrócenie uwagi na los zwierząt - tytuł nie jest przypadkowy. To konkretne zwierzę ma na imię Szymon i jest najstarszym szympansem w warszawskim Zoo. Jaką rolę Szymon odegra w życiu radia? Dowiemy się podczas audycji.

W koncercie zaśpiewają najmłodsi dziennikarze RNŚ. W jury oceniającym ich występy zasiądą Ania Rusowicz, Lena Piękniewska, Zofia Nowakowska, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, i Piotr Bukartyk. Wydarzenie będzie transmitowane on-line. RNŚ przygotowało również specjalną piosenk "Tango Nowy Świat". Tekst napisał Michał Rusinek, muzykę Łukasz Borowiecki, a głosów użyczyli Monika Borzym, Kuba Badach, Wojciech Waglewski i Zbigniew Zamachowski. Powstał również klip. Planowana premiera piosenki to 9 lipca w piątek, a premiera klipu - 10 lipca.

Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska6,7 mln "premii" dla Polskiego Radia. Wszyscy "ratujemy Trójkę" - czy chcemy, czy nie

Wi璚ej o: