Nowy singiel Dawida Kwiatkowskiego. "Proste" zapowiada najnowszy album wokalisty

"Marzymy pod kocami o miłości. Bo żadne z nas nie umie w nią grać" - śpiewa Dawid Kwiatkowski w swoim najnowszym singlu. "Proste" jest już drugą zapowiedzią jego nadchodzącego albumu.
Zobacz wideo Wyznania Dawida Kwiatkowskiego [KOŁO PLOTKA]

Dawid Kwiatkowski przedstawił właśnie drugi singiel ze swojej nadchodzącej płyty. Tymczasem poprzedni, "Bez ciebie", osiągnął już w Polsce złoty status. 

Billie Eilish - promo Cienie sławy w nowym singlu Billie Eilish. "Wpadł do mnie ładny gość - kazałam mu podpisać NDA"

"Proste" - nowy singiel Dawida Kwiatkowskiego

Sam wokalista mówi o najnowszym utworze, że to "piosenka o tych, którzy są już zmęczeni przelotnymi znajomościami bez uczucia jakiejkolwiek emocji". - Chęć posiadania mocnej więzi z drugim człowiekiem wygrywa już ze spontanicznymi chwilami, które pozornie przynoszą szczęście, a tak naprawdę pokazują nam, jak bardzo nie potrafimy w miłość - powiedział artysta w rozmowie z CGM.

 

Dawid Kwiatkowski. Czego możemy spodziewać się po nadchodzącej płycie?

Artysta zawsze wybiera swój kolejny singiel z myślą o występach na żywo. - Myślę [...] o tym, jak będę go śpiewał na scenie, w telewizjach śniadaniowych - wyjaśniał w rozmowie z Interią. Kwiatkowski zapowiedział także, że jego następny album nie będzie w całości utrzymany w klimacie pierwszego singla. Mimo pozostania przy popie wokalista będzie starał się ukazywać różne jego odsłony.

- Nie jestem w stanie zamknąć się w jednym gatunku i stworzyć tak na maksa spójną płytę. Mam bardzo dużo pomysłów, które nie pozwalają mi tego zrobić. Na pewno usłyszycie jeszcze kilka piosenek w podobnym klimacie do "Bez ciebie", ale też zaskoczę ludzi - dodał

Aurora Aurora z nowym singlem "Cure For Me". Artystka zagra trzy koncerty w Polsce

Kim jest Dawid Kwiatkowski?

Dawid Kwiatkowski urodził się w 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Swoją przygodę z muzyką zaczynał w zespole Two of Us. Jego nadchodzący album będzie już siódmym - do tej pory wokalista wydał sześć solowych płyt: "9893" (2013), "9893 Akustycznie" (2014), "Pop & Roll" (2014), "Element trzeci" (2015). "Countdown" (2016) oraz "13 grzechów niczyich" (2019), z czego album "9893" osiągnął w Polsce status złotej płyty (ponad 15 tys. sprzedanych egzemplarzy), a "Pop & Roll" - płyty platynowej (ponad 30 tys. sprzedanych egzemplarzy). Wokalista jest laureatem wielu nagród, w tym między innymi MTV Europe Music Awards 2014 i 2017.

Więcej o: