Maneskin z nowym rekordem. Zwycięzcy Eurowizji na pierwszym miejscu listy Spotify

Włoski zespół Maneskin osiągnął kolejny sukces w swojej karierze. Ich utwór "Beggini" zajął pierwsze miejsce w zestawieniu platformy Spotify na najczęściej odtwarzany obecnie kawałek na świecie.
Zobacz wideo Andrzej Piaseczny komentuje pocałunek panów z Maneskin. Apeluje do Czarnka

Jak informuje Sony Music, Maneskin pobili kolejny rekord. Zwycięzcy tegorocznej Eurowizji są teraz już nie tylko najczęściej odtwarzanymi włoskimi artystami w serwisie Spotify (z wynikiem 34 milionów odtworzeń w czerwcu), ale także zajęli pierwsze miejsce na liście Spotify Global Top 50. Przypominamy, że zespół będzie można zobaczyć na żywo w Polsce już w czwartek 19 sierpnia o godzinie 17:00 podczas imprezy Open'er Park w Gdyni.

M?neskinManeskin na Open'er Park w Gdyni. Pierwszy regularny koncert zespołu w Polsce

Måneskin na pierwszym miejscu listy Spotify

Utwór włoskiego zespołu pt. "Beggin'" zajął pierwsze miejsce na liście 50 najchętniej słuchanych utworów na platformie Spotify na całym świecie. Na tym jednak nie koniec, ponieważ miejsce w rankingu zajęły jeszcze dwie inne piosenki Måneskin - "I Wanna Be Your Slave" na miejscu ósmym oraz "Zitti E Buoni" na miejscu 37. 

Utwór "Beggin'" pochodzi z płyty "Chosen" wydanej w 2017 roku, natomiast dwie pozostałe piosenki z wydanego w marcu tego roku "Teatro d'ira: Vol. I". Album pokrył się we Włoszech platyną. 

Polsat SuperHit Festiwal 2021 - pocałunek ManeskinDamiano David z grupy Maneskin pocałował na scenie gitarzystę. "Miłość nigdy nie jest zła"

Kim są zwycięzcy Eurowizji? Måneskin podbija światowy rynek muzyczny

Światowa kariera Måneskin rozpoczęła się wraz ze zwycięstwem w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021, choć zespół powstał w 2016 roku. Ciekawostką jest, że jego nazwa po duńsku oznacza "światło księżyca". W 2017 roku grupa zajęła drugie miejsce w edycji włoskiego talent show "X Factor". Jako pierwszemu włoskiemu zespołowi w historii udało się im podbić brytyjskie listy przebojów dwoma singlami w tym samym czasie. Tylko we Włoszech zespół zebrał 23 platynowe i pięć złotych płyt.

Więcej o: