"One Note Samba / Samba Na Jedną Nutę". Matt Dusk i Natalia Kukulska we wspólnym utworze

Piosenka "One Note Samba / Samba Na Jedną Nutę" to zapowiedź albumu "Sinatra with Matt Dusk Vol. 2", kontynuacji świetnie przyjętego albumu "Sinatra with Matt Dusk", który uzyskał status złotej płyty. Do Matta Duska w tym utworze dołączyła Natalia Kukulska. Premiera albumu zaplanowana jest na jesień 2021 roku.

- Pierwszy raz usłyszałem głos Natalii za sprawą mojej żony wiele lat temu, ale pomysł nawiązania z nią współpracy podsunął mi mój przyjaciel dopiero niedawno. Zobaczyłem jej wykonanie podobnej piosenki z moim przyjacielem Kubą Badachem na festiwalu Wodecki Twist i byłem pod ogromnym wrażeniem - opowiada Matt Dusk. Skąd pomysł, żeby zaangażować Kukulską akurat do utworu "One Note Samba?

Zobacz wideo "Kruk". Magdalena Koleśnik umie fantastycznie grać fizycznością

Matt Dusk i Natalia Kukulska śpiewają "Sambę na Jedną Nutę"

- Jako fan bossa novy odkryłem polską wersję "One Note Samba" ze słowami autorstwa Jonasza Kofty zaśpiewaną przez Hannę Banaszak. Wtedy w mojej głowie pojawił się pomysł na dwujęzyczną wersję, w której głos Natalii Kukulskiej pasowałby idealnie ze względu na jej piękny ton i ogromną artystyczną skalę - wspomina Dusk. Sprawdźcie, jak brzmi ten wyjątkowy duet (i jak wygląda w animowanym klipie):

 

Matt Dusk to dobrze znany kanadyjski wokalista, który od lat czaruje swoimi jazzowo-swingującymi hitami pochodzącymi z kilku złotych ("Good News", "JetSetJazz") i platynowych albumów ("Just The Two of Us", "My Funny Valentine", "Old School Yule"). Doświadczony wokalista, fantastyczny showman ze świetnym poczuciem humoru i zakochany w Polsce (ze wzajemnością!) artysta. Laureat wielu nagród w tym Diamentu Trójki i Róż Gali 2016 w kategorii muzyka. W Polsce Matt Dusk ma na koncie współpracę z wieloma wybitnymi artystami, między innymi z Margaret (wspólny album "Two Of Us"), Sanah, Kubą Badachem, Rafałem Brzozowskim czy Agą Zaryan. 

Natalia Kukulska jest jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich piosenkarek. Autorka tekstów i współautorka muzyki, która na swoim koncie ma wiele złotych, platynowych, a nawet multiplatynowych wyróżnień. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 7 lat. Jej dziecięce albumy sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy, zdobywając pierwszą Platynową płytę w historii polskiej muzyki. Ostatni album Natalii - "Czułe struny", zawierający utwory Fryderyka Chopina w nowych, symfonicznych aranżacjach, do których wokalistka i zaproszone przez nią artystki stworzyły warstwę liryczną, szybko zdobył serca słuchaczy — zarówno fanów muzyki popularnej, jak i miłośników twórczości Chopina, pokrywając się złotem, a następnie uzyskując status platynowej płyty. 

Więcej o: