Krystyna Konarska nie żyje. Wokalistka znana z przeboju "Zakochani są wśród nas" zmarła w wieku 80 lat

Krystyna Konarska była cenioną wokalistką, która błyszczała na scenie w latach 60. Wiadomość o jej śmierci przekazała Ewa Szczepanik, która prowadziła w internecie oficjalny fan klub artystki i utrzymywała z nią kontakt.

"Dotarła do nas z Niemiec bardzo przykra wiadomość. Krystyna Konarska nie żyje. Trudno w to uwierzyć wielbicielom Jej wyjątkowego talentu, dla których ta wspaniała artystka była kimś ważnym i bliskim, choć od dość dawna mieszkała poza Polską i nie udzielała się publicznie" - poinformowała Ewa Szczepanik na stronie fan klubu.

Zobacz wideo Wywiad z twórcami serialu "Rojst" [Popkultura]

Krystyna Konarska nie żyje. Wokalistka miała problemy zdrowotne

- Pani Krystyna Konarska chorowała. Przeszła rozległy zawał, a potem wylew. Zmarła w Rinteln - poinformowała Interię Ewa Szczepanik. Dodała również, że nie zna dokładnej daty śmierci artystki.

"Lśniła ciepłym blaskiem najpiękniejszej Gwiazdy, dając nam swoimi niezapomnianymi piosenkami tak wiele radości i wzruszeń" - pisała na stronie fan klubu.

sanahPiosenka sanah i Vito Bambino najchętniej słuchanym utworem w Polsce

Informację o śmierci Krystyny Konarskiej potwierdził również w mediach społecznościowych ks. Andrzej Luter - dziennikarz i publicysta z kwartalnika "Więź". "Sprawdzałem, nie wierzyłem. (...) Zmarła Krystyna Konarska. Absolutna gwiazda lat 60., tych fantastycznych i jednocześnie ponurych lat" - napisał na Facebooku.

Krystyna Konarska. Wokalistka, która błyszczała na wielu scenach

Choć Krystyna Konarska urodziła się 8 marca 1941 roku w Berlinie, to na pewien okres swojego życia związała się z Polską. Gdy wygrała lokalny konkurs muzyczny, zaczęła poważniej interesować się śpiewaniem. Po kolejnym konkursie, tym razem w Radiu Opole, została zaproszona do Warszawy, gdzie zaczęła robić karierę i zdobywać sukcesy. Śpiewała już nie tylko w Polsce, ale i Jugosławii, NRD i ZSRR. Wystąpiła na Festiwalu w Opolu (w 1964 roku została wyróżniona za "Piosenkę z przedmieścia" i "Spaloną ziemię") oraz osiągnęła sukces na Festiwalu w Sopocie.

Występowała na scenie z zespołem Tajfuny. Co ciekawe, można ją również zobaczyć w produkcjach filmowych takich jak "Pingwin" i "Święta wojna". Po wyjeździe do Francji śpiewała w eleganckich klubach, a następnie przeprowadziła się na Alaskę, a później do Niemiec, gdzie została na stałe.

Netflix - TOP 10. Liderem polski serial Rojst' 97 [LISTA]Netflix - TOP 10. Liderem polski serial Rojst' 97 [LISTA]

Najpopularniejsze przeboje Krystyny Konarskiej to: "Zakochani są wśród nas", "A jednak do pary", "Boję się twojej miłości", "Przyjdzie po mnie ktoś" czy "Ktoś inny".

Więcej o: