Hey zagrał pierwszy koncert po czterech latach przerwy. Zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie

Hey zagrał w sobotę 17 lipca swój pierwszy koncert od niemal czterech lat. To wyjątkowe wydarzenie ściągnęło na festiwal w Jarocinie wielu fanów zespołu. - Wydaje mi się, że to wszystko mi się śni - powiedziała podczas występu Kasia Nosowska, odnosząc się do chwilowego powrotu Hey na scenę oraz możliwości koncertowania po covidowej przerwie.

Festiwal w Jarocinie ogłosił, że wejściówki na tegoroczną edycję wyprzedały się w całości, do czego z pewnością przyczynił się pierwszy od dawna, a zarazem jedyny zaplanowany na ten rok koncert zespołu Hey. Fani formacji na tę okazję czekali aż cztery lata.

Zobacz wideo "Nie w moim stylu ta piosenka jest" - dzieci o kultowej piosence lat 80-tych

Setlistę występu zapełniło 25 utworów, z których osiem powróciło jeszcze na bis. Grupa Kasi Nosowskiej zaprezentowała m.in "Z rejestru strasznych znów", "Wilk vs kot", "Teksański", "Kto tam? Kto jest w środku?", "List" oraz "Cisza, ja i czas".

Natalia NykielFryderyki 2021. Polskie wokalistki przejmują scenę. Na gali wystąpi plejada gwiazd

Pierwszy koncert Hey od czterech lat. Ikoniczna "Moja i twoja nadzieja" wybrzmiała na bis

"Było kilka minut po pierwszej w nocy z soboty na niedzielę, kiedy muzycy Hey na pierwszy bis wybrali 'Moją i twoją nadzieję'. Wyśpiewana wspólnie z kilkoma tysiącami fanów ballada zabrzmiała jak manifest. Choć został skomponowany prawie trzy dekady temu, wciąż ma potężną siłę emocjonalnego rażenia; wciąż wzrusza, dodaje siły, wywołuje ciarki. Czyli ze stuprocentową skutecznością robi to wszystko, co rockowy hymn powinien robić. Czyste rockowe katharsis" - zachwycał się występem słynnej grupy Łukasz Kamiński z "Gazety Wyborczej".

Hania Rani i Dobrawa CzocherHania Rani i Dobrawa Czocher prezentują debiut dla Deutsche Grammophon

Nosowska podzieliła się z widownią wrażeniami po chwilowym powrocie zespołu na scenę oraz ponowną możliwością grania na żywo, którą na wiele miesięcy zablokował lockdown. - Wydaje mi się, że to wszystko mi się śni - mówiła w trakcie występu wokalistka.

Hey zagrał pierwszy raz po długiej przerwie. Fani nie zawiedli

Hey zamieścił na swoim Instagramie krótkie nagranie z koncertu. Na filmiku, tuż za muzykami kłaniającymi się publiczności, widać morze rozentuzjazmowanych fanów, co najlepiej wyraża, jak ważnym i wyczekiwanym wydarzeniem był jarociński występ zespołu. "Dziękujemy Wam tak, że aż nie macie pojęcia!!!" - napisała grupa Hey.

 

sanahPiosenka sanah i Vito Bambino najchętniej słuchanym utworem w Polsce

Więcej o: