21 lat Allegro z WOŚP to także Pol'and'Rock. Rekordowa współpraca przynosi efekty

Kwota zebrana na Allegro na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to ponad 30 milionów zł oraz dodatkowy milion, które Allegro przekazało na działania statutowe Fundacji. Do tej pory Aukcje Allegro dla WOŚP zebrały ponad 110 milionów złotych, teraz wspólnie Allegro i WOŚP bawić będą na Pol'and'Rock.

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Allegro gra już od 21 lat. Bez przesady można nazwać tę relację rodzinną i bardzo istotną. W czasie ostatniego, 29. finału WOŚP bliska przyjaźń przełożyła się na rekordowe 210 813 830,10 zł na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy. Ponad 30 milionów zł z tej kwoty zostało zebranych na aukcjach Allegro. Do tej kwoty serwis aukcyjny dorzucił od siebie milion złotych, które zostały przekazane na działania statutowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rekordowa współpraca

21 lat to ponad 110 milionów złotych zebranych na aukcjach Allegro na rzecz Orkiestry pod batutą Jurka Owsiaka. Gdyby zebrać wszystkie oferty wystawione od początku współpracy, byłoby ich ponad milion. Co roku 100 pracowników Allegro jest zaangażowanych w pracę na rzecz WOŚP.

Zaczęło się 7 stycznia 2001 r. w czasie IX finału. Wtedy na aukcjach Allegro zebrano 113 222,76 zł, które wraz z całością uzbieranej sumy zostały przeznaczone na diagnostykę noworodków i niemowląt. Rok później internauci wylicytowali przedmioty na kwotę ponad trzykrotnie większą - 388 918,28 zł. Z czasem udawało się zbierać coraz więcej. W czasie 29. finału w 2021 r. rekordowe 30 135 000,00 zł.

Najdroższymi aukcjami 29. finału WOŚP okazały się Ferrari Radka Kotarskiego i jego książka "Inaczej" (450 555 zł), dzień we Francji od Omeny Mensah i Rafała Brzoski (201 100 zł) oraz rakieta Igi Świątek z wygranego przez nią turnieju French Open (131 300 zł).

Korzystając z Allegro, 425 sztabów wystawiło łącznie ponad 38 tys. aukcji. Wśród sztabów zagranicznych znalazła się nawet Polska Stacja Polarna w Hornsundzie na Spitsbergenie. Także klienci Allegro chętnie korzystali z możliwości wsparcia Fundacji sprzed ekranu komputera czy swojego smartfona. W ciągu ośmiu tygodni stronę aukcje.wosp.org.pl odwiedziło ponad 8,3 mln unikalnych użytkowników a aż 77 proc. ruchu pochodziło z urządzeń mobilnych.

W 2015 r. Allegro uruchomiło swoją Wirtualną Puszkę, do której można było wpłacać datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie ostatniego finału wylądowało w niej 3 694 560 złotych.

Pracujemy razem, bawimy się razem

Allegro będzie obecne także na festiwalu Pol’and’Rock, który potrwa od 29 do 31 lipca - na Lotnisku Makowice - Płoty w województwie zachodniopomorskim oraz online. Podczas tego wydarzenia klienci Allegro będą mieli okazję poznać bliżej całą grupę - m.in. serwis eBilet, który oferuje wejściówki na największe wydarzenia w Polsce, czy Allegro Lokalnie, gdzie użytkownicy mogą sprzedawać i kupować przedmioty z drugiej ręki. Festiwalowicze będą mogli również zobaczyć zielone automaty paczkowe Allegro.

Zobacz wideo "I Ciebie też, bardzo" to zupełnie inny singiel, niż się spodziewaliśmy. I bardzo dobrze

Niewątpliwie najpopularniejszym symbolem strefy Allegro na festiwalu Pol’and’Rock jest wielkie koło Allegro - każdy może się nim przejechać i podziwiać miasteczko z góry, codziennie od południa do północy. Dodatkowo uczestnicy będą mogli znaleźć upragniony cień w części chillout - oprócz leżaków do dyspozycji będzie także zdrowotna tężnia solankowa.

W centralnym punkcie strefy Allegro znajdzie się wyjątkowa, pomarańczowa ławeczka - wystarczy zrobić sobie z nią zdjęcie i pochwalić się nim na swoich kanałach social media. Wybrani autorzy postów otrzymają wyjątkowe, festiwalowe gadżety, w tym vouchery eBilet do wykorzystania na wyjątkowe wydarzenia.

W przerwach pomiędzy koncertami, uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na specjalnym torze przeszkód. Na tych, którzy pobiją festiwalowe rekordy, czekać będą wyjątkowe nagrody od Allegro Lokalnie.

Więcej o: