Zawsze ze świetną muzyką - i nie tylko. Nie ma drugiego takiego festiwalu jak Pol'and'Rock

"Miłość, przyjaźń, muzyka!" - te słowa wielokrotnie padały ze sceny i spod sceny festiwalu Pol'and'Rock. Muzycznie to fantastyczna mieszanka gatunkowa - tylko tutaj można posłuchać Skunk Anansie, Gogol Bordello, a za chwilę Majki Jeżowskiej. A przecież ta impreza to nie tylko muzyka, a dużo, dużo więcej.

Myslovitz, IRA, Urszula, Closterkeller, Dezerter, Vader - już pierwszy Przystanek Woodstock, bo tak nazywała się do 2015 roku impreza organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przyciągnął bardzo znanych i cenionych artystów. W ciągu kolejnych lat lista zespołów i solistów - tych o ugruntowanej już pozycji, a także początkujących -  rozrosła się do takich rozmiarów, że nawet nie ma co próbować wymienić wszystkich. Byli to i Polacy (choćby Hunter, Oddział Zamknięty, Pidżama Porno, Maanam, Voo Voo, Acid Drinkers, Hey, Raz Dwa Trzy, Łąki Łan, Wilki, Krzysztof Zalewski czy Bokka), i zagraniczni goście, tacy jak wspomniany Skunk Anansie, Judas Priest, Goo Goo Dolls, Ziggy Marley, Dub FX, Inner Circle... 

Pokojowy patrol, który niejednemu pomógł i pokazuje, jak można uratować życie innym, organizowany od 2001 roku turniej gry w piłkę nożną, który w 2004 roku ma rangę Antyrasistowskich Mistrzostw Polski w piłce nożnej, flagi powiewające pod sceną - a także te specjalnie przygotowane do oznaczenia miejsc na polu namiotowym, widok całych rodzin obok ubłoconych uczestników świeżo po kąpieli pod "grzybkiem", to wszystko przyciąga co roku, nawet już od 1995 roku, tych, którzy z przekonaniem mówią, że nie ma drugiego takiego festiwalu.

Od lat WOŚP działa przy Pol'and'Rock z partnerami, którzy także starają się zapewnić uczestnikom niezapomniane wrażenia. Jednym z nich jest Allegro, które gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od 21 lat i zapewnia m.in. jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji - wielkie młyńskie koło, dzięki któremu można podziwiać festiwalowe pole z góry.

Pol'and'Rock Festival 2021 - kto zagra na dużej scenie? Kto pojawi się w ASP? 

W tym roku Pol'and'Rock przenosi się w nowe miejsce - na dawne lotnisko Makowice-Płoty w woj. zachodniopomorskim - ale nadal trzyma muzyczny poziom. Na dużej scenie tuż po powitaniu w wykonaniu orkiestry OSP Płoty, pojawią się Tabu, WaluśKraksaKryzys, Kroke, Vavamuffin, Jahcoustix, Łona/Webber & The Pimps, Renata Przemyk, Raz Dwa Trzy i Łydka Grubasa. A to tylko pierwszy dzień! Kolejne upłyną pod znakiem występów różnorodnych artystów jak m.in. Cheap Tobacco, dżem, Bokka, Dubioza Kolektiv, Kosmodrom, Kasia Kowalska czy Piotr Bukartyk. Ci, którzy nie będą mogli bawić się pod sceną, będą mogli śledzić koncerty online, na żywo. W tym roku Pol'and'Rock odbywa się od 29 do 31 lipca.

Zobacz wideo "I ciebie też, bardzo" to zupełnie inna piosenka niż zeszłoroczna MGO, ale to dobrze

Od kilku lat Pol'and'Rock Festival to także ważne rozmowy w Akademii Sztuk Przepięknych. To tam można przysłuchiwać się było na przestrzeni lat m.in. temu, co do powiedzenia mają tak różnorodni goście jak pisarka Olga Tokarczuk, były prezydent Lech Wałęsa, prozaik Janusz Głowacki, byli premierzy Tadeusz Mazowiecki i Jerzy Buzek, reżyser Wojciech Smarzowski, aktor Zbigniew Zamachowski, dziennikarka Monika Olejnik, abp Józef Życiński, Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, imam Ali Abi Issa, ekonomista Leszek Balcerowicz, śpiewak operowy Wiesław Ochman, lekarka Alicja Chybicka, czy himalaista Piotr Pustelnik. 

Pol'and'Rock - Krzysztof Zalewski podczas koncertu w 2019 roku Pol'and'Rock we własnych czterech ścianach? Żaden problem - oto poradnik domowego festiwalowicza

W tym roku w piątek Akademia Sztuk Przepięknych będzie gościła także ciekawych rozmówców. Będą to: podróżniczka Elżbieta Dzikowska, aktor i wokalista zespołu Dr Misio Arkadiusz Jakubik, prawnicy Michał Wawrykiewicz i Sylwia Grzegorczyk-Abram, youtuber Radek Kotarski, prowadzący "Down The Road" Przemek Kossakowski i ekipa programu, a także aktywistka, liderka Strajku Kobiet Marta Lempart.

Popatrz na festiwal z góry albo chwilę odpocznij. A jeśli będziesz w domu? Też będą atrakcje

Ci, którzy będą chcieli się przez chwilę wyciszyć, też znajdą coś dla siebie na terenie festiwalu. W strefie Allegro oprócz wielkiego młyna będzie się znajdowała także część chillout. Tam oprócz leżaków do dyspozycji będzie także prawdziwa tężnia solankowa. A jeśli zdecydują się zrobić sobie zdjęcie na pomarańczowej ławeczce, warto będzie pochwalić się nim na swoich kanałach social media. Wybrani autorzy postów otrzymają od wyjątkowe, festiwalowe gadżety, w tym bilety otwarte do wykorzystania na wyjątkowe wydarzenia.

Karin Ann Karin Ann pokazała tęczową flagę w TVP. Teraz wydała oświadczenie

W przerwach pomiędzy koncertami, uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na specjalnym torze przeszkód i mogą liczyć na nagrody od Allegro Lokalnie. Fani prac kreatywnych z kolei mogą wziąć udział w warsztatach w Akademii Sztuk Pięknych - nauczyć się przerabiania starych koszulek na torby lub sposobu na wykorzystanie kartonów, aby zmieniły się w użyteczne rzeczy.

Także ci, którzy zdecydują się uczestniczyć w tegorocznym festiwalu online, mogą powalczyć o nagrody. Ci, którzy pokażą, jak się bawią w domach (ogrodzie, na plaży, w górach?) z Pol'and'Rock i oznaczą je: #smart i #allesmart, mają szansę na zdobycie rocznego oraz miesięcznego abonamentu Allegro SMART! 

Ale, ale... Allegro organizuje też inny konkurs i to jeszcze przed startem imprezy, bo już trwa! Do 29 można odgadywać hasła związane z Pol’and’Rock 2021 i wpisywać je w wyszukiwarce Allegro (np. gdziejestandrzej). Jeśli strzał będzie trafiony, na ekranie pokaże się konkretny produkt. Uwaga, na instagramowym profilu Allegro pojawią się podpowiedzi w formie InstaStories, więc warto tam regularnie zaglądać. Wszystkie InstaStories z podpowiedziami są umieszczane - i aktualizowane na bieżąco - w sekcji "wyróżnione" na profilu Allegro. Do wygrania m.in. bilety otwarte na eBilet.pl o wartości 200 zł, rzutniki, maszynki do waty cukrowej, aparaty Instax, leżaki i lazy bags.

Więcej o: