Igor Herbut, Miuosh i Zespół Śląsk razem. Efektem nietypowej współpracy jest "Mantra"

"Mantra" to trzeci utwór promujący nadchodzące wydawnictwo Miuosha oraz Zespołu Śląsk, czyli album "Pieśni współczesne". W najnowszym singlu gościnnie usłyszeć można Igora Herbuta.

"Mantra" to trzeci singiel promujący projekt "Pieśni współczesne". Pierwsze dwa to "Doliny" z gościnnym udziałem Jakuba Józefa Orlińskiego i "Zmierzch" nagrany wspólnie z zespołem Kwiat Jabłoni.

 

Miuosh o Igorze Herbucie: Od dawna czekałem na moment, w którym poczuję, że mogę do niego zadzwonić 

- Igor zawsze był dla mnie jedną z najciekawszych osób na naszej scenie - podchodził do swojej muzyki bez kalkulacji i kompromisów - mówi Miuosh i dodaje:

Od dawna czekałem na moment, w którym poczuję, że mogę do niego zadzwonić i zaprosić go do współpracy przy czymś nieszablonowym. "Mantra" opowiada o przywiązaniu, oddaniu i przynależności - o wartościach, którym obaj hołdujemy.

Tekst Miuosh napisał razem z Robertem Talarczykiem. - Od lat, jako reżyser, angażuje mnie do prac nad swoimi spektaklami - tym razem mogłem wciągnąć go na moment do mojego świata - opowiada muzyk.

Zobacz wideo Męskie Granie 2021. "I Ciebie też, bardzo" to zupełnie inny singiel, niż się spodziewaliśmy. I bardzo dobrze

"Pieśni współczesne" to projekt, w który zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym niezwykły i uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz wykonawcy, tacy jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni. Autorem całości muzyki i wszystkich tekstów jest Miuosh. Słowa napisanych przez niego utworów podsycone są lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworząc opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego oraz nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii.

Pani dziekanTwórcy "Gry o tron" przeszli do Netfliksa. Teraz pokazują zwiastun pierwszego serialu

Premiera płyty jest zaplanowana na 24 września.

Więcej o: