Kwiat Jabłoni nagrał piosenkę z Julią Pietruchą. To odświeżona wersja utworu "Drogi proste" [TELEDYSK]

Muzycy zespołu Kwiat Jabłoni zaprezentowali właśnie teledysk do nowej wersji piosenki "Drogi proste", z wydanego na początku tego roku albumu "Mogło być nic". W nagraniu pojawili się goście - piosenkarka i aktorka Julia Pietrucha oraz grupa Kraków Street Band.

22 lipca grupa Kwiat Jabłoni zaprezentowała teledysk do czwartego singla promującego wydany w lutym album "Mogło być nic". To akustyczna, odświeżona wersja piosenki "Drogi proste". Do wykonania jej Kasia i Jacek Sienkiewiczowie zaprosili jedną ze swoich ulubionych polskich artystek - Julię Pietruchę oraz muzyków związanych z zespołem Kraków Street Band.

Zupełna nowość nagrana specjalnie dla Was z okazji lata! Od nas czyli od całego Kwiatu Jabłoni, Julii Pietruchy, muzyków z Kraków Street Band oraz Doroty Błaszczyńskiej. Postanowiliśmy na nowo zrealizować 'Drogi proste', łącząc je stylistycznie z ukochaną przez nas folkową muzyką amerykańską. Liczymy na to, że ta wersja piosenki rozbrzmiewać będzie w Waszych sercach równie mocno jak w naszych.

- napisali muzycy na swoim Facebooku.

"Drogie Porshe" - taki tytuł pliku audio otrzymałam drogą mailową od Kasi i Jacka, tuż po tym, jak zaprosili mnie do wspólnego muzykowania. Pomyślałam, że to będzie dobra zabawa.

- opowiedziała o współpracy z zespołem Julia Pietrucha na swoim Instagramie.

 

Teledysk do nowej odsłony "Dróg prostych" zobaczycie poniżej:

 

Utwór znajdziecie także w znanych serwisach streamingowych. Ich pełna lista dostępna jest tutaj.

Warto dodać, że album "Mogło być nic" zadebiutował na pierwszym miejscu OLIS - zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i po niecałych sześciu miesiącach uzyskał status platyny. 

Kwiat Jabłoni. Co warto wiedzieć o zespole?

"Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia, który powstał w 2018 r. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. 'Niemożliwe' z 2019 roku bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło 'Mogło być nic' zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po miesiącu pokryło się złotem. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym" - czytamy w informacji prasowej.

"Muzycy dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla 'Dziś późno pójdę spać', który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 29 milionów razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu 'jednego przeboju' - wszystkie następne produkcje ('Niemożliwe', 'Wodymidaj', 'Wzięli zamknęli mi klub', 'Mogło być nic', "Buka") zdobyły uznanie i wielką popularność.

 

Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali ponad 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open'er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka - nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol'and'Rock Festival".

Więcej o: