Lorde odkrywa kolejne karty singlem "Stoned at the Nail Station". Nowa płyta w sierpniu

20 sierpnia Lorde wydaje pierwszy od kilku lat album "Solar Power". Po tytułowym singlu przyszedł czas na kolejny utwór promujący krążek - "Stoned at the Nail Salon" opowiada o przemijaniu i ulotności życia. Fani, których z różnych przyczyn zmartwił pozytywny wydźwięk "Solar Power", mogą odetchnąć z ulgą (?).

Lorde wróciła z nową muzyką po czterech latach od wydania albumu "Melodrama". Po świetnie przyjętym singlu "Solar Power", który zgromadził aż 30 milionów streamów w ciągu pięciu dni od premiery, czas na kolejną porcję materiału z nadchodzącego krążka. W "Stoned At the Nail Station" artystka porusza temat przemijania i ulotności życia.

Zobacz wideo Męskie Granie 2021 powraca. Na to czekaliśmy

"Stoned at the Nail Salon". Lorde rozmyśla o życiu w najnowszym singlu

- Ta piosenka jest o rozmyślaniu nad starzeniem się, osiedlaniem i kwestionowaniem podjętych w życiu decyzji. Myślę, że wiele osób w moim wieku zaczyna zadawać sobie podobne pytania, co było dla mnie bardzo pocieszające. Mam nadzieję, że utwór będzie rezonował z innymi. Wykorzystałam tę piosenkę i zrobiłam z niej prawdziwy śmietnik moich myśli – mówi Lorde. Artystka wykonała premierowo najnowszy utwór w programie "Late Night with Seth Meyers":

 

Tak Lorde mówi o koncepcji na nowy albumu:

To celebracja naturalnego świata, próbą uwiecznienia głębokich, transcendentnych uczuć, które przeżywam, gdy jestem na zewnątrz. W czasach pełnych bólu, żalu, głębokiej miłości i dezorientacji, szukam odpowiedzi w naturze. Nauczyłam się głębokich wydechów i nastrajania się. Album jest efektem tego podejścia.

Aby odpowiednio uczcić świat natury, Lorde postanowiła po raz pierwszy w historii wydać album w formacie discless. Wyprodukowany z poszanowaniem środowiska Music Box będzie alternatywą dla klasycznej płyty CD. Innowacyjny format będzie zawierał dodatkowe materiały graficzne, odręczne notki, ekskluzywne zdjęcia i kod do pobrania cyfrowej wersji albumu. Kod zapewni słuchaczom dostęp do albumu w najwyższej jakości, dwóch utworów bonusowych oraz dodatkowych niespodzianek.

- Już na bardzo wczesnym etapie nagrań zdecydowałam, że chcę stworzyć postępową, mniej szkodliwą dla środowiska alternatywę dla płyty CD. Music Box będzie podobny w rozmiarze, kształcie i cenie, więc na półkach sklepowych będzie wyglądał bardzo podobnie co kompakt, ale jednocześnie będzie się wyróżniał, ponieważ został zaprojektowany w zgodzie z ewoluującą naturą nowoczesnego albumu - wyjaśnia Lorde.

W 2013 roku 16-letnia Lorde po cichu, ale pełna pewności siebie wkroczyła na scenę pop jako głos pokolenia za sprawą albumu "Pure Heroine". Krążek wielokrotnie pokrył się platyną na całym świecie, zapewnił artystce dwie nagrody Grammy i przyniósł światowe hity "Royals" oraz "Team". Ten drugi sprawił, że Lorde stała się najmłodszą artystką solową i jedyną pochodzącą z Nowej Zelandii, która trafiła na szczyt Billboard Hot 100 od 1987 roku. Magazyn "Time" zamieścił gwiazdę na liście "Najbardziej wpływowych nastolatków świata", wokalistka trafiła też na słynną listę "Forbesa" 30 Under 30 oraz okładkę "Rolling Stone".

Lorde wystąpiła u boku Nirvany w trakcie wprowadzenia zespołu do Rock and Roll Hall of Fame w 2014. Była kuratorką soundtracku do filmu "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1" i nagrała singiel przewodni "Yellow Flicker Beat". W 2017 ukazał się drugi album artystki, "Melodrama", który zadebiutował na szczycie Billboard 200, dzięki czemu Lorde stała się pierwszą nowozelandzką artystką, której udała się ta sztuka. Krążek trafił na #1 w ponad 45 krajach i zapewnił nominację do nagrody Grammy za Album roku. Lorde ma na koncie ponad 12 mln sprzedanych albumów i ponad 10 miliardów streamów na całym świecie.

Więcej o: