Czy to Beck, czy to McCartney? Teledysk do utworu "Find My Way" miesza w głowie

Właśnie ukazała się fizyczna wersja albumu "McCartney III Imagined", w którego ramach znani i lubiani artyści dołączyli do Paula McCartneya w nowych aranżacjach utworów z jego najnowszej solowej płyty. Na liście gości znalazł się m.in. Beck, który wykonał kawałek "Find My Way". W teledysku możemy podziwiać... roztańczonego młodziutkiego McCartneya. Ach, ta technologia!

Album "McCartney III" ukazał się 18 grudnia 2020 i jest domknięciem trylogii albumów nagranych przez Paula w domowym zaciszu – od solowego debiutu "McCartney" z 1970, przez "McCartney II" z 1980. Nagrany w czasie "rockdownu" krążek z numerem trzy zapewnił artyście pierwszy od 31 lat numer jeden na brytyjskiej liście sprzedaży. "McCartney III Imagined" to kontynuacja chlubnej tradycji coverowania utworów Paula przez największe gwiazdy światowej muzyki.

Zobacz wideo Męskie Granie powraca. W tym roku wyjątkowo nas to cieszy

Beck i Paul McCartney połączyli siły w utworze "Find My Way". Połączyli też... siebie nawzajem

W przeszłości utwory McCartneya wykonywały takie gwiazdy jak Stevie Wonder, Joe Cocker, Bill Withers, Marvin Gaye, Siouxsie and the Banshees, Elvis Presley, Ray Charles, Earth Wind & Fire, The Cure, Guns N’ Roses, U2, Billie Eilish, Harry Styles, Dave Grohl czy Coldplay. Teraz przyszedł czas m.in. na wspomnianego wcześniej Becka, którego wspólny wykon z McCartneyem otwiera nowy album. 

- Pamiętam, jak kilka lat temu spędzałem czas z Paulem i jego żoną Nancy. Nancy wspomniała, że chce wyjść na tańce, zanim pójdzie spać. Wylądowaliśmy w jakimś klubie w Zachodnim Hollywood i pamiętam, kiedy zauważyłem, jak Paul i Nancy dają czadu - naprawdę bawili się lepiej niż ktokolwiek inny na tym parkiecie - wspominał Beck przy okazji premiery "Find My Way".

W zeszłym roku, kiedy [Paul] poprosił mnie o zremiksowanie tego utworu, przypomniałem sobie tamtą noc i chciałem spróbować wrócić do niesamowitego ducha, którego czułem, oglądając ich na parkiecie… To taki mój mały hołd dla Paula w swoim żywiole. Kiedy potem usłyszałem falset w oryginalnym utworze Paula, chciałem wejść głębiej w coś naprawdę luźnego i funky. Wyciągnąłem więc mojego Hofnera, dołożyłem kilka linii basu… i tak to się zaczęło. Jednak najlepsza część całego doświadczenia nadeszła tydzień po tym, jak oddałem remiks, kiedy Paul zadzwonił i powiedział, że przez cały tydzień tańczył do jego dźwięków w kuchni

- dodaje artysta. Czy Macca tańczył tak, jak robi to w teledysku do "Find My Way" z Beckiem? Nawet jeśli nie, to możemy to sobie bez trudu wyobrazić, bo dzięki technologii deepfake to właśnie McCartney — i to młody, taki, jakiego kojarzymy z czasów The Beatles — tańczy w przeróżnych kolorowych pomieszczeniach. Tak się nam przynajmniej wydaje — na sam koniec wychodzi bowiem na jaw, kto się pod niego podszywa.

 

Oprócz Becka w nagraniach do krążka "McCartney III Imagined" udział wzięli: Anderson .Paak, Blood Orange, Damon Albarn, EOB, Josh Homme, Khruangbin, 3D RDN (Massive Attack), Phoebe Bridgers oraz St. Vincent. 

Więcej o: