Prawnik Britney Spears składa wniosek o odsunięcie ojca od majątku gwiazdy. Koniec kurateli?

Britney Spears nie składa broni i nadal planuje odsunąć ojca od sprawowania nad nią opieki. Nowy prawnik gwiazdy - Mathew S. Rosengart złożył w poniedziałek wniosek do sądu o wyłączenie Jamiego Spearsa z kurateli. Ojciec wokalistki od 13 lat sprawuje kontrolę nad jej życiem i finansami. Czy nowemu prawnikowi uda się zmienić coś w życiu Britney?

W ubiegłym miesiącu Britney Spears opowiedziała przed sądem na temat tego, jak wygląda jej życie pod ojcowską kuratelą. Sąd orzekł wówczas, że Jamie Spears nadal będzie sprawować opiekę nad córką. Dwa tygodnie temu Britney zatrudniła nowego adwokata - Mathew S. Rosengarta, byłego prokuratora federalnego i znanego prawnika Hollywood, który współpracował m.in. z Seanem Pennem czy Stevenem Spielbergiem.

Zobacz wideo My ich też, bardzo! Męskie Granie Orkiestra 2021 to trzy zupełnie różne osobowości - i pięknie się zgrali

"Kafkowski koszmar" Britney Spears. Prawnik gwiazdy chce odebrać ojcu prawa do majątku piosenkarki

Pierwszą rzeczą, której podjął się nowy prawnik Britney Spears, jest zbadanie działania konserwatorium, które stoi na straży kurateli nad piosenkarką. Jak podaje "The New York Times", Rosengart w piśmie przesłanym do sądu sprawowanie kurateli przez ojca nazywa "kafkowskim koszmarem" Britney.

W złożonym w poniedziałek dokumencie prawnik zaznaczył, że "istnieją poważne wątpliwości dotyczące potencjalnego niewłaściwego postępowania pana Spearsa, w tym konflikt interesów, nadużycia konserwatorskie i ewidentne rozproszenie fortuny pani Spears". Rosengart wystąpił z prośbą o odsunięcie Jamiego Spearsa od majątku gwiazdy. Uznał, że skoro zdaniem sądu Britney "ma wystarczającą zdolność do wyboru własnego radcy prawnego, to ma i wystarczającą zdolność, by wybrać kuratora swojego majątku". Rosengart chce, by rolę Jamiego Spearsa w zarządzaniu pieniędzmi artystki przejął Jason Rubin - dyplomowany księgowy publiczny z Kalifornii. 

W zeznaniu sądowym Rosengart napisał, że sytuacja między piosenkarką a jej ojcem stała się "toksyczna" i jest on "winny wykroczenia lub nadużycia" wobec własnej córki.

Zgodnie z wnioskiem złożonym przez adwokata, majątek Britney Spears szacowany jest na przeszło 2,7 mln dolarów w aktywach gotówkowych oraz 56 mln dolarów w aktywach niegotówkowych. 

Wniosek o odłączenie Jamiego Spearsa od majątku córki popiera osobista konserwatorka artystki oraz jej matka 

Jak podaje "The New York Times", petycję Rosengarta poparła sprawująca obecnie osobiste konserwatorium Jodi Montgomery oraz matka artystki - Lynne Spears. Lynne powiedziała w poniedziałek w sądzie, że związek Britney z jej ojcem "spadł do poziomu strachu i nienawiści", po tym jak przejął on kontrolę nad życiem wokalistki.

Również Montgomery odniosła się do zgłoszenia wystosowanego przez prawnika Britney. Konserwatorka piosenkarki popiera usunięcie Jamiego Spearsa ze sprawowanego stanowiska. Według CNN podczas poniedziałkowego spotkania w sądzie miała powiedzieć, że: "Odbyłam liczne, ciągłe rozmowy z zespołem medycznym i wszyscy zgadzamy się, że byłoby to najlepsze dla dobrego samopoczucia pani Spears i zdrowie psychiczne, że jej ojciec przestanie działać jako jej konserwator".

Złożenie dokumentów przez prawnika piosenkarki zbiegło się z przesłuchaniem w sądzie wyższej instancji w Los Angeles w sprawie opieki kuratorskiej nad Britney. Rozważano, czy Montgomery powinna otrzymać dodatkową ochronę i zabezpieczenie z powodu gróźb, które miała usłyszeć kobieta. Jednocześnie sędzia Brenda Penny ogłosiła, że Montgomery pozostanie na swoim stanowisku do 8 października 2021 r. 

Więcej o: