Joey Jordison, założyciel Slipknot, nie żyje. Perkusista miał 46 lat

Joey Jordison, założyciel heavy metalowego zespołu Slipknot, nie żyje. O śmierci muzyka poinformowała jego rodzina.

"Jesteśmy załamani, informując, że Joey Jordison, płodny perkusista, muzyk i artysta zmarł spokojnie we śnie 26 lipca 2021 roku" - powiedziała rodzina, dodając:

Śmierć Joeya pozostawiła w nas puste serca i uczucia nieopisanego smutku.

Joey Jordison ze Slipknot nie żyje. Cierpiał na rzadkie schorzenie

Legendarny zespół Metallica złożył hołd Jordisonowi na swojej oficjalnej stronie na Facebooku, z jego zdjęciem na scenie i podpisem "Bracie, RIP".

Jordison był jednym z założycieli grupy Slipknot, która powstała w 1995 roku w amerykańskiej miejscowości Des Moines, w stanie Iowa. Zespół wydał swój pierwszy album w 1999 roku. Charakterystyczną cechą muzyków są występy z maskami na twarzach. Jordison wybierał maskę kabuki, wywodzącą się z tradycyjnej japońskiej formy teatralnej. Muzyk był autorem logo Slipknot i horror punkowego Murderdolls, swojego innego zespołu.

Zobacz wideo Po co artyści korzystają z masek? Daft Punk twierdzili, że są robotami

Jordison urodził się 26 kwietnia 1975 w Des Moines, był kompozytorem i multiinstrumentalistą. Na perkusji zaczął grać jako ośmiolatek.

Ze Slipknot Jordison grał do 2013 roku (nagrali wspólnie cztery albumy studyjne, był też producentem koncertowego krążka) - wtedy zespół oświadczył, że perkusista żegna się z nimi. On twierdził, że został zwolniony za pośrednictwem emaila. Trzy lata później sam poinformował, że cierpi na rzadkie schorzenie systemu nerwowego. 

W latach 2013–2016 występował w zespole Scar the Martyr, którego także był założycielem. Zdarzało mu się grać także z różnymi innymi kapelami, m.in. były to Rob Zombie, Metallica, Korn, Ministry, Otep i Satyricon.

Więcej o: