Nie żyje Dusty Hill - basista kultowego zespołu ZZ Top. Członek legendarnej grupy miał 72 lata

Dusty Hill, wieloletni członek kultowego zespołu ZZ Top, nie żyje. Przyczyna śmierci muzyka nie została jak na razie podana. O śmierci muzyka poinformowali członkowie ZZ Top. Jego rolę w grupie przejmie prawdopodobnie technik zespołu.

Nie żyje basista, klawiszowiec oraz wokalista legendarnego amerykańskiego zespołu ZZ Top. Jak podaje serwis ultimateclassicrock.com, członkowie grupy już ogłosili, że zespół nie zakończy działalności - nalegać miał na to sam Hill. Jego rolę na basie przejmie Elwood Francis, od dawna pracujący z zespołem jako technik gitarowy. Francis zadebiutował już z zespołem na scenie w piątek 23 lipca, zastępując Hilla w związku z jego kontuzją biodra. 

Joey Jordison Joey Jordison, założyciel Slipknot, nie żyje. Perkusista miał 46 lat

Zmarł Dusty Hill, członek grupy ZZ Top. "Będzie nam ciebie bardzo brakowało, amigo"

O śmierci basisty poinformowali członkowie zespołu Billy Gibbons i Frank Beard. Napisali w oświadczeniu, że wraz z fanami zespołu z całego świata będą tęsknić za jego wierną obecnością i dobrą naturą. Dusty Hill należał do ZZ Top od ponad 50 lat. "Jesteśmy zasmuceni informacją, że nasz Compadre, Dusty Hill, zmarł we śnie w swoim domu w Houston w Teksasie" - napisali muzycy zespołu. Jak przekazali, "wraz z legionami fanów zespołu na całym świecie będą tęsknić za jego niezłomną postawą i dobrą naturą".

Przyczyna śmierci nie została jak na razie podana. "Będzie nam ciebie bardzo brakowało, amigo" - napisali członkowie zespołu.

Nie żyje Dusty Hill. Muzyk grał z ZZ Top od ponad 50 lat. Jego znakiem rozpoznawczym była kultowa długa broda

Joseph Michael "Dusty" Hill urodził się 19 maja 1949 roku w Dallas w stanie Teksas w USA. Uczęszczał do Woodrow Wilson High School - tam uczył się gry na wiolonczeli. Jego brat - gitarzysta Rocky Hill oraz Frank Beard grali z nim w lokalnych zespołach z Dallas. Dusty zaczął grać na basie w wieku 13 lat.

Zobacz wideo Zespół Perfect zaczął się od Breakoutu i Alibabek. A potem wkroczył Hołdys [Popkultura odc. 40]

W 1968 roku między muzykami doszło do rozłamu, w efekcie czego Dusty i Beard przenieśli się do Houston, dołączając nieco później do gitarzysty i wokalisty ZZ Top Billy'ego Gibbonsa. Zespół powstał w 1969 roku i szybko zdobył szeroką popularność swymi dynamicznymi piosenkami z charakterystycznymi, szybkimi gitarowymi riffami. ZZ Top przez pół wieku swojej działalności sprzedał około 50 milionów płyt.

Cmentarze Krystyna Konarska nie żyje. Wokalistka miała 80 lat

Jako członek grupy Dusty Hill został w 2004 roku wprowadzony do prestiżowej Rock and Roll Hall of Fame. Znakiem rozpoznawczym zespołu stały się długie (prawie półmetrowe!) brody Hilla i Gibbonsa. W teledyskach członkowie grupy nosili niemal zawsze ciemne okulary i charakterystyczne teksańskie kapelusze.

Więcej o: